sigla_noua_med_KKK-1

Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
TENIS DE MASĂ. Rareș Sipoș, trei medalii de bronz la Campionatul Național de seniori

SIPOS_2023_CN_senioriNou înființata secție de tenis de masă a CS Dinamo a punctat de trei ori prin Rareș Sipoș la Campionatul Național de seniori, competiție disputată în Sala Rapid din București. În vârstă de 22 de ani, Rareș a urcat pe podiumul de premiere la toate cele trei probe la care a concurat: individual, dublu mixt (alături de Ioana Sângeorzan de la Bistrița) și la dublu masculin (alături de constănțeanul Cristian Pletea).

VOLEI MASCULIN. Divizia A1: Dinamo s-a calificat în semifinale

Divizia A1, sferturi de finală (meci 2) Știința Explorări Baia Mare - DINAMO 0-3 (19-25, 24-26, 20-25). Dinamo se califică în semifinale cu scorul general 2-0

stire_volei_masculin_27.03.2023Echipa de volei masculin a Clubului Sportiv Dinamo s-a calificat în data de 25 martie 2023 în semifinalele Diviziei A cu scorul general 2-0. Trupa antrenată de Fernando Munoz s-a impus și în Baia Mare, la fel ca în primul joc, pe care îl câștigase cu 3-0.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Divizia A1: Dinamo s-a calificat în semifinale]

HANDBAL. Pierdem în fața unei echipe mari

Play-off, meci tur: DINAMO – THW Kiel 28-41 (11-19)

Zein_cu_KielCampioana României nu a avut nicio șansă în fața unei superechipe germane, care a jucat la cel mai înalt nivel la București. ”Cu Kiel avem șanse doar dacă noi jucăm 100%, iar ei nu prind cea mai bună zi”, a fost declarația lui Xavier Pascual înaintea acestui joc. Nici una dintre condiții nu a fost îndeplinită. Dinamo a rezistat doar primele zece minute (scor 5-5), după care Kiel și-a impus superioritea.

Read more... [HANDBAL. Pierdem în fața unei echipe mari]

HANDBAL. Recital înainte de Kiel! La o victorie de un nou titlu national

Liga Națională, etapa 21: DINAMO - CS Minaur Baia Mare 38-22 (17-9)

Alex_Pascual_cu_MinaurSuperevoluție a campionilor în meciul cu Minaur, din etapa 21 a Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Xavier Pascual au început tare și nu au lăsat niciun moment piciorul de pe accelerație, chiar dacă au avut mai multe indisponibilități în lot.

Read more... [HANDBAL. Recital înainte de Kiel! La o victorie de un nou titlu national]

VOLEI FEMININ. Dinamo încheie sezonul regular cu o victorie de trei puncte

Divizia A1, etapa 22: Știința Bacău - DINAMO 1-3 (17-25, 25-23, 21-25, 16-25)

stire_volei_feminin_13.03.2023

Voleibalistele de la Dinamo au obținut o victorie categorică în etapa a 22-a a Diviziei A1. Echipa antrenată de Milos Gavrilovic s-a impus fără probleme în fața adversarei sale, Știința Bacău. Dinamo termină astfel prima parte a campionatului cu 43 de puncte și va juca în faza a II-a, sferturi de finală, cu CSM Lugoj. Clasamentul final va fi stabilit însă după restanța Rapid - Lugoj.

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo încheie sezonul regular cu o victorie de trei puncte]

VOLEI MASCULIN. Primul pas spre semifinale

Divizia A1, faza a II-a, sferturi / meci 1: DINAMO - Știința Explorări Baia Mare 3-0 (25-13, 25-21, 25-20)

Sergio_Felix_cu_BM_BucClasați pe locul 2 la finele sezonului regulat, voleibaliștii de la Dinamo au debutat în faza a doua a Diviziei A1 (play-off), cu o partidă disputată pe teren propriu contra echipei Știința Explorări Baia Mare (locul 7). Meciul s-a disputat în Sala Dinamo pe 9 martie (joi) și a fost dominat clar de jucătorii antrenați de Fernando Munoz.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Primul pas spre semifinale]

<< Start < Prev 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Next > End >>

Page 24 of 683

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf