logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
BASCHET. Dinamo pierde meciul cu BC CSU Sibiu

LNBM Mozzart, Top 10, etapa 9: BC CSU Sibiu - Dinamo 80-68 (16-23, 19-19, 24-10, 21-16)

stire_baschet_03.04.2023Baschetbaliștii de la Dinamo au pierdut meciul cu cei de la BC CSU Sibiu, desfășurat în data de 1 aprilie. Cu toate că alb-roșiii au stat mai bine din punct de vedere statistic, primul coș fiind marcat de Andrei Mandache, sibienii, susținuți de o sală plină de suporteri, au reușit să demonteze avantajul inițial luat de Dinamo, care a avut +19 (20-39 la jumătatea sfertului doi.

Read more... [BASCHET. Dinamo pierde meciul cu BC CSU Sibiu]

POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale

stire_polo_fete_03.04.2023Poloistele antrenate de Berttini Nenciu au câștigat al 4-lea titlu consecutiv de campioane naționale la categoria - junioare U19. Ultimul turneu a cuprins trei meciuri, toate câștigate de sportivele dinamoviste: 20-10 cu CSM Târgu Mureș, 11-8 cu SS 9 Kiev și 14-7 cu CSS 1 București.

Read more... [POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale]

stire_polo_seniori_03.04.2023Bazinul Ghencea a găzduit în perioada 31 martie - 2 aprilie turneul 3 al Superligii de polo Suzuki (play-off / grupa 1-4). Dinamo a pierdut primele două jocuri în care a pornit ca outsider, 6-14 cu Steaua și 3-9 cu CSM Oradea, dar a câștigat duelul pentru locul 3 cu Rapid București. Grupa 1-4 mai are programat un turneu la finele acestei săptămâni la Brașov, care se va desfășura pe același tipar, după care vor urma meciurile pentru medalii.

Read more... [POLO. Seniorii câștigă din nou cu Rapid, scor 6-5, consolidându-și locul 3 în clasamentul play-off]

VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1

CS Dinamo - CS Rapid 1-3 (19-25, 25-14, 31-33, 23-25)

stire_volei_feminin_03.04.2023Voleibalistele de la Dinamo au pierdut și meciul doi cu Rapid, desfășurat la București, în data de 29 martie. Prin rezultatele obținute în cel de-al doilea meci din sferturile de finală, Dinamo cedează în 4 seturi după un meci cu multe răsturnări de situație și foarte multă tensiune. Cu scorul la general 2-0 Rapid se califică în semifinale.

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1]

Machineseeker EHF Champions League, play-off (retur): THW Kiel (Germania) – Dinamo 31-32 (15-16). Scor general: 72-60

klahn_29-03-23_624098Campioana României la handbal s-a despărțit de sezonul 2022-2023 al EHF Champions League cu o victorie de colecție, obținută pe terenul uneia dintre cele mai mari echipe ale momentului. Dinamo a sărbătorit un succes istoric în Wonderino Arena, însă THW Kiel a mers mai departe în sferturi grație succesului din tur (41-28).

Read more... [HANDBAL. Ne despărțim de sezonul 2022-2023 al EHF Champions League cu o victorie istorică]

Rapid București - DINAMO 3-0 (25-19, 29-27, 25-22)

stire_volei_feminin_27.03.2023Voleibalistele de la  Dinamo, antrenate de Milos Gavrilovic, au pierdut meciul cu echipa rivală Rapid București, desfășurat în data de 25.03.2023. Cu toate că Dinamo a avut șanse de a câștiga setul 2 (4 mingi pe set), Rapid s-a impus și conduce seria cu 1-0. Următorul meci va avea loc în sala Dinamo, miercuri 29 martie. În semifinale se va califica echipa care câștigă două partide.

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo pierde primul meci din sferturile de finală ale Diviziei A1]

<< Start < Prev 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Next > End >>

Page 25 of 685

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf