Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
Baschet. Dinamo, cu un pas in semifinalele Cupei Romaniei

Sferturi, tur: Energia Tg Jiu - Dinamo București 72-78 (17-23, 9-16, 21-16, 25-23)

Et._4_Din-TgJiuBaschetbaliștii de la Dinamo au început anul cu dreptul. Terierii antrenați de Aco Todorov s-au impus sâmbătă la Tg. Jiu, în manșa-tur a sferturilor de finală ale Cupei României. Cu o apărare foarte bună, Dinamo a condus de la un capăt la celălalt, de numai două ori fiind egal pe tabelă: 2-2 (sfertul 1) și 69-69 (sfertul 4).

Read more... [Baschet. Dinamo, cu un pas in semifinalele Cupei Romaniei]

Baschet. LNBM-etapa 15. Victorie mare la Tg Jiu, dupa prelungiri

Energia TG. Jiu - Dinamo 93-96 (18-22, 18-18, 19-18, 20-17, 6-6, 12-15)

Et._4_Din-TgJiuTerierii lui Aco Todorov și-au făcut cel mai frumos cadou la final de an. Baschetbaliștii alb-roșii s-au impus astăzi în deplasare la Tg. Jiu, în fața uneia dintre echipele cu greutate ale Ligii Naționale de baschet masculin, scor 96-93, după prelungiri. Meciul a contat pentrru etapa a 15-a și a fost extrem de spectaculos, dinamoviștii bătându-se pentru fiecare minge cu o ambiție extraordinară.

Read more... [Baschet. LNBM-etapa 15. Victorie mare la Tg Jiu, dupa prelungiri]

Agrement. Program de Sarbatori - Sala de Fitness si Bazinul olimpic

Bazin__12Cea mai bună metodă de a arde coloriile ce se depun în exces de Sărbători rămâne mișcarea. Pentru toți cei interesați, Clubul Sportiv Dinamo are porțile deschise aproape în fiecare zi a acestui final de an, atât la Sala de fitness, cât și la Bazinul olimpic acoperit. Programul celor două edificii este următorul:

Read more... [Agrement. Program de Sarbatori - Sala de Fitness si Bazinul olimpic]

Canotaj. S-a stins din viata Viorica Udrescu, una dintre primele campioane ale sectiei de la Dinamo

decesFamilia sportului dinamovist deplânge trecerea în nefiinţă a uneia dintre componentele primei generaţii de sportive de la secţia de canotaj Dinamo, VIORICA UDRESCU. Fostă campioană în anii 50, maestru emerit al sportului, Viorica Udrescu s-a stins din viaţă la vârsta de 84 de ani. Angajată la Dinamo în luna noiembrie a anului 1952, Viorica Udrescu a fost pe rând sportivă, antrenoare, metodist şi instructor sportiv.

CS Dinamo îşi exprimă întreaga compasiune familiei îndurerate. Dumnezeu să o odihnească în pace!

Handbal. Cupa Romaniei - sferturi de finala: Dunarea Calarasi - Dinamo!

echipa_OKLuni a avut loc la sediul Federației Române de Handbal tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin, Dinamo urmând să întâlnească într-o manșă unică, în deplasare, echipa Dunărea Călărași. Meciul este programat la finele lunii ianuarie 2016. În Liga Natională, Dinamo a învins la Călărași, în etapa a 5-a, cu 28-26.

Read more... [Handbal. Cupa Romaniei - sferturi de finala: Dunarea Calarasi - Dinamo!]

Baschet. LNBM-etapa 14. Victorie stralucitoare cu BCMU Pitesti

Dinamo - BCMU Pitești 93-68 (31-15, 29-12, 14-17, 19-24)

Sutalo_et_11_Din-PitBaschetbaliștii lui Aco Todorov au câștigat fără drept de apel meciul din etapa a 14-a a Ligii Naționale, disputat sâmbătă pe teren propriu, scor 93-68. Terierii au avut o primă jumătate de meci fabuloasă, cu o apărare incredibilă și un atac imposibil de oprit. Roș-albii au ajuns să conducă la un moment dat cu aproape 40 de puncte (72-33, la jumătatea sfertului trei).

Read more... [Baschet. LNBM-etapa 14. Victorie stralucitoare cu BCMU Pitesti]

<< Start < Prev 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Next > End >>

Page 429 of 683

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo