logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare

dobre_CM_J_2015Judoka Ștefania Dobre (19 ani) și-a completat palmaresul de excepție cu încă o medalie importantă. Campioană europeană anul acesta în Austria, sportiva legitimată la CS Dinamo București a cucerit sâmbătă argintul la Campionatele Mondiale de la Adu Dhabi (Emiratele Arabe Unite), în cadrul categoriei 57 kg.

Read more... [Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare]

Volei masculin. Punct important luat la Craiova: SCMU - Dinamo 3-2!

echipa_lot_15-16Echipa masculină de volei Dinamo București a început noul sezon al Diviziei A1 cu o deplasare grea, la Craiova, adversarul tradițional al alb-roșiilor din ultimii ani pentru medaliile de bronz. Deși Dinamo a intrat în noul campionat cu o echipă sută la sută românească și puțini îi dădeau șanse la vreun set luat la Craiova, roș-albii lui Daniel Rădulescu au plecat din Bănie cu un punct. Soarta meciului s-a decis la tie-break, după ce combatantele și-au împărțit primele patru seturi. Scorul final a fost SCMU Craiova - Dinamo 3-2 (23-25, 25-27, 25-20, 23-25, 15-11), după un meci încheiat la două ore și jumătate de la începutul lui.

Read more... [Volei masculin. Punct important luat la Craiova: SCMU - Dinamo 3-2!]

Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj

Et._2_Din_-_Cj_3-1Voleibalistele de la CS Dinamo s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu U Cluj, scor 3-1 (25-20, 20-25, 25-6, 25-13), partidă contând pentru etapa a treia a Diviziei A1. Meciul a fost la discreția jucătoarelor antrenate de Branko Gajic, care au avut un singur moment de relaxare, speculat de oaspete. În setul doi, la scorul 20-16 pentru Dinamo, U Cluj a reușit 9 puncte consecutiv, câștigând nesperat un set. Diferența de valoare s-a văzut în setul următor, când dinamovistele au avut 20-3 și 25-6! Cam la fel s-a desfășurat și ultimul set.

Read more... [Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj]

Baschet. LNBM – etapa 4. A treia victorie, recital Pavel Marinov

Dinamo București - Energia Tg. Jiu 83-77 (41-41)

Et._4_Din-TgJiuBaschetbaliștii de la Dinamo s-au impus vineri pe teren propriu în fața medaliatei cu bronz în ediția trecută de campionat, Energia Tg. Jiu, scor 83-77, la finele unui meci contând pentru etapa a 4-a a Ligii Naționale. Jocul a fost extrem de echilibrat, așa cum o arată scorul parțial (21-18, 20-23, 18-18, 24-18) și a fost decis în ultimele cinci minute, când apărarea alb-roșiilor a funcționat perfect.

Read more... [Baschet. LNBM – etapa 4. A treia victorie, recital Pavel Marinov]

Haltere. Dinamo – sapte medalii la Nationalele de tineret

H__onicaHalterofilii de la CS Dinamo, antrenori Anton Ficzi și Valeriu Calancea, și-au făcut norma de medalii și la Naționalele de tineret (U23), competiție desfășurată la Onești. Tinerii sportivi dinamoviști au obținut șapte medalii, dintre care șase au fost de aur. Cele mai bune clasări au fost realizate de Daniela Manea (+75 kg) și Nicolae Onica (foto / 94 kg), ambii cu câte trei titluri.

Read more... [Haltere. Dinamo – sapte medalii la Nationalele de tineret]

CN_2015_IordacheVineri au început la Glasgow (Marea Britanie) întrecerile celei de a 46-a ediții a Campionatelor Mondiale de gimnastică artistică. Deschiderea a fost făcută de echipele feminine, care au intrat în concursul de calificări. România, cu dinamovistele Larisa Iordache și Diana Bulimar în componență, a făcut parte din prima subdiviziune, alături de Spania și alte două echipe mixte.

Read more... [Gimnastica. Au inceput Mondialele. Larisa Iordache – total de 55.698 in calificari]

<< Start < Prev 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 Next > End >>

Page 447 of 686

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948