Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare

Liga Nationala, etapa 14: HC Vaslui – Dinamo 33-36 (17-20)

HM_VictorieeeDinamo își continuă șirul victoriilor în Liga Națională. În ultimul meci din campionat disputat în acest an (prima etapă din retur), alb-roșiii s-au impus la Vaslui. Cel mai bun marcator a fost Kuduz – 9 goluri.

Read more... [Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare]

Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier

Cupa României, optimi de finală (manșă unică): Dinamo – AHC Dunărea Călărași 29-24 (14-9)

Dinamo_vs__Calaras__12Handbaliștii de la Dinamo s-au impus duminică pe teren propriu în meciul cu Dunărea Călărași, scor 29-24, și au urcat în sferturile Cupei României FAN Courier. Tragerea la sorți a sferturilor are loc pe 10 decembrie.

Read more... [Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier]

Liga Națională, etapa 13: CSM Focșani – Dinamo 29-33 (14-15)

Dinamo_echipa_aliniereHandbaliștii de la Dinamo au încheiat turul Ligii Naționale pe primul loc al clasamentului (33 de puncte / 12 jocuri), cu cinci puncte mai mult decât locul secund (Potaissa Turda, 12 jocuri). În etapa a 13-a, Dinamo s-a impus la Focșani.

Read more... [Handbal. Dinamo, campioană de toamnă. Alb-roșiii încheie turul Ligii Naționale cu o victorie la Focșani]

Liga Campionilor, Grupa D, etapa 10: GOG – Dinamo 31-32 (16-18)

Dinamo_vs_GOG__06Handbaliștii de la Dinamo s-au impus în Danemarca, la ultima partidă din grupa D, și au încheiat la excepțional un parcurs de 10 jocuri fără înfrângere. Dinamo este singura echipă din Europa fără eșec în competiție!

Read more... [Handbal. Dinamo face istorie! Prima echipă care încheie neînvinsă grupele Ligii Campionilor]

Liga Națională, etapa 12: Dinamo - CSM Făgăraș 46-26

HM_Din_-_Fagaras_LazarHandbaliștii de la Dinamo au  obținut joi, pe teren propriu, o victorie categorică în meciul cu CSM Făgăraș. Cu 46 de goluri marcate, campionii au înregistrat cea mai mare diferență de scor în meciurile disputate în acest sezon.

Read more... [Handbal. Puncte si golaveraj pentru campioni, victorie la pas înainte de meciul cu GOG, ultimul din Grupa D a Ligii Campionilor]

Page 46 of 153

<< Start < Prev 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Next > End >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948