Home Scrimă

Scrimă

Scrima. Echipa feminina de spada, bronz la Campionatele Europene

echipa_spada_fete_CE_2017Echipa feminină de spadă a României a reușit o performanță remarcabilă la Campionatele Europene de la Tbilisi, Georgia. Într-o formulă total schimbată față de anul trecut, echipa tricoloră, formată din Amalia Tătăran (CS Dinamo), Greta Vereș, Raluca Sbârcia și Adela Danciu, a cucerit medalia de bronz, menținând astfel scrima românească în topul european la această probă. În finala mică, tricolorele au învins Estonia cu 45-38.

Read more... [Scrima. Echipa feminina de spada, bronz la Campionatele Europene]

Scrima. Bianca Pascu - medalie de bronz la Campionatele Europene

Bianca_Pascu_100.jpgScrimera dinamovistă Bianca Pascu și-a făcut cel mai frumos cadou de ziua sa de naștere. Luni, cu o zi înainte de a împlini 29 de ani (este născută pe 13 iunie 1988), Bianca Alexandra a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de la Tbilisi (Georgia) în proba individuală de sabie. Rezultatul de la Europene este cea mai bună performanță din cariera sportivei antrenate de Florin Zalomir.

Read more... [Scrima. Bianca Pascu - medalie de bronz la Campionatele Europene]

Scrima. Bianca Pascu – medalie de bronz la Grand Prixul de la Moscova

Bianca-Pascu_OKKRezultat foarte bun pentru sportiva dinamovistă Bianca Pascu la Grand Prixul de la Moscova. Scrimera antrenată de Florin Zalomir s-a clasat pe locul trei în proba individuală de sabie, după o evoluție remarcabilă. Bianca Pascu a cedat în semifinale în meciul disputat cu Charlotte Lembach (Franța), după ce anterior câștigase cinci meciuri eliminatorii consecutiv.

Read more... [Scrima. Bianca Pascu – medalie de bronz la Grand Prixul de la Moscova]

Scrima. Echipa de sabie a Romaniei, locul 4 la Cupa Mondiala de la Madrid

Iancu-Teodosiu-Dolniceanu-Badea-la-Madrid-2017Echipa masculină de sabie a României își păstrează locul în vârful ierarhiilor mondiale. Cvartetul tricolor a încheiat pe locul 4 proba pe echipe la Cupa Mondială de la Madrid (Spania). Echipa a fost formată din Tiberiu Dolniceanu, Iulian Teodosiu (ambii, CS Dinamo), Alin Badea și George Iancu.

Read more... [Scrima. Echipa de sabie a Romaniei, locul 4 la Cupa Mondiala de la Madrid]

Scrima. Bianca Pascu – locul 13 la Cupa Mondiala de la Tunis

Bianca-Pascu-la-Atena-20174Sportiva dinamovistă Bianca Pascu (28 de ani) s-a clasat pe locul 13 la Cupa Mondială din Tunisia, în proba individuală de sabie. La Tunis au participat 116 sportive din întreaga lume, iar România a fost reprezentată doar de Bianca Pascu, însoțită de antrenorul Florin Zalomir.

Read more... [Scrima. Bianca Pascu – locul 13 la Cupa Mondiala de la Tunis]

Page 18 of 38

<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Săptămâna 6-12 mai

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 1), miercuri 8 mai, ora 19:00: CSU Sibiu – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 7), miercuri 8 mai, ora 18:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 4), sâmbătă 11 mai, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache

Polo. Superliga Suzuki, finala (meci 3), sâmbătă 11 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 8), sâmbătă 11 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Popești Leordeni. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 2), duminică 12 mai: Dinamo – CSU Sibiu. Sala Dinamo

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 9), duminică 12 mai, ora 21:30: Dinamo 1948 – UTA Arad. Stadionul urmează a fi anunțat

Lupte. Turneul mondial de calificare la Jocurile Olimpice, 9-12 mai, Istanbul

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)