Handbal feminin

Handbal feminin. Dinamo, a 22-a victorie in Divizia A

Divizia A, Seria A, etapa 23: Dinamo Bucureşti - SCM Piteşti 39-19 (19-13)

laura_oprea_cu_pitesti.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au trecut în cont un nou succes în Divizia A. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au impus vineri fără probleme în meciul cu SCM Pitești, după o rețetă deja brevetată. Dinamo a sprintat decisiv în repriza a doua, când a făcut diferența, atât în terem cât și pe tabelă. În partea a doua, Dinamo a primit doar șase goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Dinamo, a 22-a victorie in Divizia A]

Handbal feminin. Victorie clara cu Buzaul, locul 2 asigurat matematic

Divizia A, Seria A, etapa 22: Dinamo - CS HM Buzău 31-26 (15-14)

Carabulea_cu_Buzau.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au trecut în cont cea de a 21-a victorie stagională. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au încălzit mai greu în meciul cu HM Buzău (au fost conduse 10-13 în prima repriză), dar s-au dezlănțuit la debutul actului secund, când în 11 minute s-au distanțat la 22-15. Dinamo a condus și cu 8 goluri, ultima dată la 29-21, iar la final a trecut ”linia” cu cinci lungimi avans: 31-26.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie clara cu Buzaul, locul 2 asigurat matematic]

Handbal feminin. Un nou succes categoric al dinamovistelor in Divizia A

Divizia A, Seria A, etapa 21: ACS Școala 181 SSP București - Dinamo 23-32 (10-17)

dinamo_cu_Scoala_181.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au mai trecut un succes clar în Divizia A. La doar trei zile de la victoria cu Rapid USL (28-22), jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au impus în fața formației ACS Școala 181 București, la o diferență de nouă goluri. Partida, considerată în deplasare, s-a desfășurat duminică, în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Un nou succes categoric al dinamovistelor in Divizia A]

Handbal feminin. La trei pasi de fericire

Divizia A, seria A, etapa 20: Dinamo București – Rapid USL București 28-22 (11-7)

Laura_Popa_cu_Rapid.jpgHandbalistele de la Dinamo au câștigat derbyul Seriei A la o diferență de șase goluri, relevantă pentru diferența actuală de valoare dintre ele și Rapid, însă ca și calificate în Liga Națională, de pe prima poziție a clasamentului, sunt feroviarele, grație succesului din tur, 24-16. Jucătoarele alb-roșii mai au la dispoziție varianta barajului, unde vor întâlni echipa clasată pe locul 3 în Seria B (Divizia A) și una dintre echipele care vin din Ligă, Slobozia sau Galați.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. La trei pasi de fericire]

Divizia A, Seria A, joi 6 aprilie, ora 16:00: DINAMO - RAPID USL BUCUREȘTI

laura_popa_1.jpgRecent transferată la echipa de handbal feminin Dinamo, Laura Popa (22 de ani) așteaptă cu nerăbdare primul meci important în tricoul alb-roșu. Interul dreapta va debuta la Dinamo la cel mai important meci al sezonului, returul cu Rapid USL București, din etapa a 20-a a Diviziei A. Meciul, programat joi, 6 aprilie (ora 16:00), la Sala Dinamo, va stabili echipa care va promova direct în Liga Națională, din Seria A.

Citeşte mai mult... [Handbal. Interul dreapta al nationalei, Laura Popa, la primul meci pentru Dinamo: ”Avem nevoie de fani!”]

Pagina 2 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești