Home

Handbal feminin

Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului

Divizia A, etapa 10: SCM Pitești – Dinamo 17-39 (9-22)

Alina_HorjeaHandbalistele dinamoviste au confirmat, duminică, în primul meci oficial al anului, saltul calitativ demonstrat în ultimul timp (mai ales la turneul amical de la Brăila, unde au ocupat locul trei) și, după o evoluție solidă, i-au umplut poarta de goluri ocupantei pozitiei a patra în ierarhia Seriei A a Diviziei A, SCM Pitesti, scor 39-17 (22-9).

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului]

Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa

CS HM Buzău – Dinamo Bucureşti 27-31 (7-13)

dinamo5Devenit, conjunctural, un duel pentru poziţia secundă în Seria A a Diviziei A de handbal feminin, meciul de duminică, de la Buzău, cu CS HM din localitate, avea chiar o miză mult mai mare: Dinamo trebuia neapărat să câştige pentru a rămâne în „plasa” Rapidului şi să mai poată încerca tranşarea luptei pentru locul 1 cu giuleştencele, în sala proprie, în retur.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa]

Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor

Divizia A, seria este, etapa 7: Rapid – Dinamo 26-18 (13-4)

rapid_-_dinamo1Handbalistele de la Dinamo au pierdut la scor derbyul Diviziei A, disputat duminică în Giulești. Soarta meciului s-a decis încă din prima repriză, când jucătoarele în alb și roșu au intrat greu în joc. Primul gol l-au marcat abia în minutul 10, iar până la pauză au adunat patru reușite.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor]

Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri

Divizia A, etapa 6: Dinamo București - CSU Târgoviște 41-20 (22-9)

Striblea_Et._6_Din_-_TGVRepetiție reușită pentru handbalistele dinamoviste înaintea derby-ului de săptămâna viitoare, cu Rapid. Partida a oferit de toate: goluri de “autor”, “aeriene”, contraatacuri fulger, în concluzie a fost un spectacol de calitate, gustat de cei circa 200 de spectatori prezenți în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri]

Handbal feminin. „Masinaria” alb-rosie pleaca numai cu a doua

Divizia A, etapa 5: HCF Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti 26-36 (13-14)

predoiHandbalistele de la Dinamo  au depăşit duminică şi al patrulea „val”, reuşind să învingă, la Piatra Neamţ, modesta dar ambiţioasa formaţie HCF, scor 36-26. Deşi diferenţa înregistrată pe tabela cochetei arene din oraşul de la poalele Pietricicăi este una categorică, jucătoarele „alb-roşii” au avut ceva de suferit până să o realizeze.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. „Masinaria” alb-rosie pleaca numai cu a doua]

Pagina 5 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 21-27 septembrie 2020

Rugby. Cupa României 2019-2020, Grupa B (etapa 2), 26 septembrie, ora 12:00: Tomitanii Constanța – Dinamo.

Haltere. Campionatul Național de juniori, 26-27 septembrie, Arad

Kaiac-canoe. Cupă Mondială, 25-27 septembrie, Szeged (Ungaria)

ALEGERI LOCALE 2020

banner_inalt_locale

• Începând cu ziua de luni, 28 septembrie 2020, bazinul descoperit din Complexul Sportiv Dinamo se va închide pentru public. Activitatea de agrement rămâne în ”standby”, până la noi ordine. In momentul de față, în bazinele acoperite sunt permise doar activitățile de performanță și de inițiere.

• Programul bazinului descoperit se va desfășura între orele 12:00 – 19:00, cu trei intervale orare distincte (corespunzătoare unei intrări): 12:00 – 14:00; 14:30 – 16:30; 17:00 – 19:00. După fiecare interval orar, toate persoanele vor fi evacuate din bazin pentru a se face dezinfectarea suprafețelor. Activitatea durează 30 de minute.

Accesul se va face în continuare prin sistemul de programare telefonic la numărul 0743.145. 875 sau direct la bazin. Programările se fac de luni până duminică începând cu ora 12:00, pentru ziua următoare.

Programul de mai sus va rămâne atât timp cât vremea va permite desfășurarea activităților de agrement în aer liber.

Vânzarea abonamentelor rămâne sistată până când activitatea de agrement se va putea desfășura în bazinul interior (acoperit)