Handbal feminin

Handbal feminin. O noua victorie categorica a fetelor de la Dinamo

Divizia A, etapa 11: Dinamo – Știința București 40-20 (21-12)

horjea_cu_stiintaHandbalistele de la Dinamo au făcut o nouă demonstrație de forță duminică, pe teren propriu, în fata unei formații cu ambiții și pretenții, ocupanta locul 6 în clasament, Știința București. Chiar dacă, din nou, s-au „încălzit” mai greu, elevele Nicoletei Alexandrescu și ale lui Ion Ivan, s-au impus, în final, cu un categoric 40-20, scor care ne scutește practic de alte comentarii.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. O noua victorie categorica a fetelor de la Dinamo]

Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului

Divizia A, etapa 10: SCM Pitești – Dinamo 17-39 (9-22)

Alina_HorjeaHandbalistele dinamoviste au confirmat, duminică, în primul meci oficial al anului, saltul calitativ demonstrat în ultimul timp (mai ales la turneul amical de la Brăila, unde au ocupat locul trei) și, după o evoluție solidă, i-au umplut poarta de goluri ocupantei pozitiei a patra în ierarhia Seriei A a Diviziei A, SCM Pitesti, scor 39-17 (22-9).

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului]

Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa

CS HM Buzău – Dinamo Bucureşti 27-31 (7-13)

dinamo5Devenit, conjunctural, un duel pentru poziţia secundă în Seria A a Diviziei A de handbal feminin, meciul de duminică, de la Buzău, cu CS HM din localitate, avea chiar o miză mult mai mare: Dinamo trebuia neapărat să câştige pentru a rămâne în „plasa” Rapidului şi să mai poată încerca tranşarea luptei pentru locul 1 cu giuleştencele, în sala proprie, în retur.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa]

Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor

Divizia A, seria este, etapa 7: Rapid – Dinamo 26-18 (13-4)

rapid_-_dinamo1Handbalistele de la Dinamo au pierdut la scor derbyul Diviziei A, disputat duminică în Giulești. Soarta meciului s-a decis încă din prima repriză, când jucătoarele în alb și roșu au intrat greu în joc. Primul gol l-au marcat abia în minutul 10, iar până la pauză au adunat patru reușite.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor]

Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri

Divizia A, etapa 6: Dinamo București - CSU Târgoviște 41-20 (22-9)

Striblea_Et._6_Din_-_TGVRepetiție reușită pentru handbalistele dinamoviste înaintea derby-ului de săptămâna viitoare, cu Rapid. Partida a oferit de toate: goluri de “autor”, “aeriene”, contraatacuri fulger, în concluzie a fost un spectacol de calitate, gustat de cei circa 200 de spectatori prezenți în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri]

Pagina 5 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești