Home

Handbal feminin

Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului

Divizia A, etapa 10: SCM Pitești – Dinamo 17-39 (9-22)

Alina_HorjeaHandbalistele dinamoviste au confirmat, duminică, în primul meci oficial al anului, saltul calitativ demonstrat în ultimul timp (mai ales la turneul amical de la Brăila, unde au ocupat locul trei) și, după o evoluție solidă, i-au umplut poarta de goluri ocupantei pozitiei a patra în ierarhia Seriei A a Diviziei A, SCM Pitesti, scor 39-17 (22-9).

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie la scor in primul meci al anului]

Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa

CS HM Buzău – Dinamo Bucureşti 27-31 (7-13)

dinamo5Devenit, conjunctural, un duel pentru poziţia secundă în Seria A a Diviziei A de handbal feminin, meciul de duminică, de la Buzău, cu CS HM din localitate, avea chiar o miză mult mai mare: Dinamo trebuia neapărat să câştige pentru a rămâne în „plasa” Rapidului şi să mai poată încerca tranşarea luptei pentru locul 1 cu giuleştencele, în sala proprie, în retur.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Doua castiguri: : punctele si spiritul de echipa]

Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor

Divizia A, seria este, etapa 7: Rapid – Dinamo 26-18 (13-4)

rapid_-_dinamo1Handbalistele de la Dinamo au pierdut la scor derbyul Diviziei A, disputat duminică în Giulești. Soarta meciului s-a decis încă din prima repriză, când jucătoarele în alb și roșu au intrat greu în joc. Primul gol l-au marcat abia în minutul 10, iar până la pauză au adunat patru reușite.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor]

Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri

Divizia A, etapa 6: Dinamo București - CSU Târgoviște 41-20 (22-9)

Striblea_Et._6_Din_-_TGVRepetiție reușită pentru handbalistele dinamoviste înaintea derby-ului de săptămâna viitoare, cu Rapid. Partida a oferit de toate: goluri de “autor”, “aeriene”, contraatacuri fulger, în concluzie a fost un spectacol de calitate, gustat de cei circa 200 de spectatori prezenți în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Le-au umplut poarta de goluri]

Handbal feminin. „Masinaria” alb-rosie pleaca numai cu a doua

Divizia A, etapa 5: HCF Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti 26-36 (13-14)

predoiHandbalistele de la Dinamo  au depăşit duminică şi al patrulea „val”, reuşind să învingă, la Piatra Neamţ, modesta dar ambiţioasa formaţie HCF, scor 36-26. Deşi diferenţa înregistrată pe tabela cochetei arene din oraşul de la poalele Pietricicăi este una categorică, jucătoarele „alb-roşii” au avut ceva de suferit până să o realizeze.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. „Masinaria” alb-rosie pleaca numai cu a doua]

Pagina 5 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 24-30 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională (etapa 18): 30 ianuarie, ora 18:00: CSM OHMA Timișoara – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 10), 28 ianuarie (ora 11:00) și 29 ianuarie (ora 11:00): Dinamo – CSA Steaua. Bazin Tolea Grințescu - Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 14), 26 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): CSA Steaua – Dinamo. Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazu

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 15), 31 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): Dinamo – CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 14), 28 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): CS Rapid București – Dinamo