Handbal feminin

Handbal feminin. Victorie mai clara decat scorul final

Divizia A, Seria A, etapa 24: Ştiința Bucureşti - Dinamo Bucureşti 26-33 (14-20)

manda_cu_stiinta.jpgHandbalistele de la Dinamo își fac încălzirea pentru barajul de promovare în Liga Națională cu ultimele meciuri din sezonul regulat al Diviziei A. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au impus astăzi în deplasare, cu Știința București, scor 33-26. Victoria a fost mai clară decât o arată scorul final, atât timp cât Dinamo conducea cu 31-21 în min. 50.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie mai clara decat scorul final]

Handbal feminin. Dinamo, a 22-a victorie in Divizia A

Divizia A, Seria A, etapa 23: Dinamo Bucureşti - SCM Piteşti 39-19 (19-13)

laura_oprea_cu_pitesti.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au trecut în cont un nou succes în Divizia A. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au impus vineri fără probleme în meciul cu SCM Pitești, după o rețetă deja brevetată. Dinamo a sprintat decisiv în repriza a doua, când a făcut diferența, atât în terem cât și pe tabelă. În partea a doua, Dinamo a primit doar șase goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Dinamo, a 22-a victorie in Divizia A]

Handbal feminin. Victorie clara cu Buzaul, locul 2 asigurat matematic

Divizia A, Seria A, etapa 22: Dinamo - CS HM Buzău 31-26 (15-14)

Carabulea_cu_Buzau.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au trecut în cont cea de a 21-a victorie stagională. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au încălzit mai greu în meciul cu HM Buzău (au fost conduse 10-13 în prima repriză), dar s-au dezlănțuit la debutul actului secund, când în 11 minute s-au distanțat la 22-15. Dinamo a condus și cu 8 goluri, ultima dată la 29-21, iar la final a trecut ”linia” cu cinci lungimi avans: 31-26.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Victorie clara cu Buzaul, locul 2 asigurat matematic]

Handbal feminin. Un nou succes categoric al dinamovistelor in Divizia A

Divizia A, Seria A, etapa 21: ACS Școala 181 SSP București - Dinamo 23-32 (10-17)

dinamo_cu_Scoala_181.jpgHandbalistele de la Dinamo și-au mai trecut un succes clar în Divizia A. La doar trei zile de la victoria cu Rapid USL (28-22), jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu și Ion Ivan s-au impus în fața formației ACS Școala 181 București, la o diferență de nouă goluri. Partida, considerată în deplasare, s-a desfășurat duminică, în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Un nou succes categoric al dinamovistelor in Divizia A]

Handbal feminin. La trei pasi de fericire

Divizia A, seria A, etapa 20: Dinamo București – Rapid USL București 28-22 (11-7)

Laura_Popa_cu_Rapid.jpgHandbalistele de la Dinamo au câștigat derbyul Seriei A la o diferență de șase goluri, relevantă pentru diferența actuală de valoare dintre ele și Rapid, însă ca și calificate în Liga Națională, de pe prima poziție a clasamentului, sunt feroviarele, grație succesului din tur, 24-16. Jucătoarele alb-roșii mai au la dispoziție varianta barajului, unde vor întâlni echipa clasată pe locul 3 în Seria B (Divizia A) și una dintre echipele care vin din Ligă, Slobozia sau Galați.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. La trei pasi de fericire]

Pagina 2 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești