Home Box

Box

Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret

Matei_Vlad_si_Napoleon.jpgSecția de box a CS Dinamo și-a făcut norma de trofee și la Cupa României - tineret, competiție desfășurată la finele săptămânii trecute la Piatra Neamț. Sportivii antrenați de Napoleon Gheorghe au obținut două locuri întâi, prin Vlad Matei (categ. 64 kg) și Emanuel Mican (+91 kg), și un loc doi, prin Ionuț Grigore (+91 kg).

Citeşte mai mult... [Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret]

Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei

andreiana22.jpgSecția de box de la CS Dinamo (antrenori - Napoleon Gheorghe și Dumitru Dorobanțu) a încheiat cu medalii de toate culorile Cupa României la seniori, competiție desfășurată la Bacău în perioada între 5 și 9 aprilie. Cel mai important trofeu a fost cucerit de Răzvan Andreiana, locul 1 la categoria 60 de kilograme. Andreiana s-a impus prin abandon în repriza 1 în finala disputată cu Cosmin Popa (Torpedo Zărnești).

Citeşte mai mult... [Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei]

Aradoaiei_la_club.jpgLa numai o zi după ce a cucerit medalia de aur la Campionatul European U22 de la Brăila, boxerul Andrei Arădoaie a fost felicitat de conducerea CS Dinamo. Președinta clubului, Monica Iagăr, și vicepreședintele Marian Ștefan i-au așteptat pe sportiv și pe antrenorul său, Dumitru Dorobanțu, cu șampanie și cu promisiunea că vor avea tot sprijinul CS Dinamo pentru obiectivele următoare.

Citeşte mai mult... [Box. Campionul european Andrei Aradoaie si antrenorul Dumitru Dorobantu au fost felicitați de conducerea CS Dinamo]

Box. Andrei Aradoaie, campion european Under 22 la semigrea

Andrei_Aradoaie_1Boxerul dinamovist Paul Andrei Arădoaie a cucerit astăzi medalia de aur la Campionatul European U22, desfășurat la Brăila în perioada 13-21 martie. Sportivul antrenat de Dumitru Dorobanțu a câștigat finala categoriei semigrea (81 kg) printr-o decizie la puncte, scor 3-2, în fața rusului Muslim Gajimagomedov. România a mai cucerit un aur prin Robert Jitaru (56 kg).

Citeşte mai mult... [Box. Andrei Aradoaie, campion european Under 22 la semigrea]

Box. Aradoaie se bate pentru AUR la Europeanul U22

Andrei_Aradoaie_1Boxerul dinamovist Andrei Arădoaie (20 de ani) s-a calificat în finala categoriei 81 kg (semigrea) la Campionatul Europen U22 de la Brăila, după o decizie unanimă la puncte (5-0) în semifinala cu ucraineanul Stepan Hrekul. Arădoaie a dominat clar prima și a treia repriză și se va bate marți pentru AUR cu rusul Muslim Gadjimagomedov, victorios în prima semifinală în fața belarusului Gleb Sinkevici (5-0).

Citeşte mai mult... [Box. Aradoaie se bate pentru AUR la Europeanul U22]

Pagina 9 din 17

Săptămâna 5 - 11 decembrie 2022

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 9), 8 decembrie, ora 19:45: Dinamo - HC PPD Zagreb. Sala Polivalentă București

Handbal. Liga Națională (etapa 15), 11 decembrie, ora 12:00: Dinamo – CSU din Suceava. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 9), 7 decembrie, ora 18:00: CSM ABC Athletic Constanța – Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 10), 10 decembrie, ora 18:00: CSM Galați – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 10 decembrie: Rapid – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 10 decembrie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Box. Campionatul Național tineret și seniori, 6-10 decembrie, Târgu Jiu

Inot. Campionatul Național de cadeți, 08-11 decembrie, Miercurea Ciuc

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.