Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Volei. Prima infrangere, pe terenul campioanei Alba Blaj

Divizia A1, etapa 3: CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0 (15, 16, 23)

VF__1Voleibalistele de la Dinamo au pierdut la Blaj, în etapa a treia a Diviziei A1, după o oră 15 minute de joc. Setul trei a fost singurul echilibat, cu Dinamo conducând pe final, 23-21. Gazdele au închis însă meciul cu unul dintre punctele lor forte, serviciul.

Read more... [Volei. Prima infrangere, pe terenul campioanei Alba Blaj]

Lupte. Pe podium la Europenele politistilor

Lupte._CE_politie_2016CS Dinamo s-a remarcat la Campionatele Europene ale polițiștilor, desfășurate la Bratislava (Slovacia), atât prin sportivii de la București și Brașov, cât și prin antrenorul Petre Cărare. La 53 de ani, tehnicianul dinamovist a reintrat pe saltea, în competiție, și a cucerit medalia de bronz la categoria 85 kg.

Read more... [Lupte. Pe podium la Europenele politistilor]

Tenis. Gabriela Ruse, finala in Franta, la turneu de 50K

Ruse_Franta_2016_loc_2Jucătoarea Elena Gabriela Ruse, una dintre cele mai promițătoare sportive de la secția de tenis a CS Dinamo, a reușit o performanță notabilă săptămâna trecută. Ea a jucat finala turneului ITF de 50.000 USD de la Joue-les-Tours (Franța). Chiar dacă a cedat în ultimul act, cele 48 de puncte WTA câștigate i-au permis să urce pe locul 278 mondial.

Read more... [Tenis. Gabriela Ruse, finala in Franta, la turneu de 50K]

Baschet. LNBM - etapa 5. Dinamo pierde si cu Baia Mare

Etapa 5: Municipal Olimpic Baia Mare – Dinamo 78-75 (25-20, 11-25, 17-14, 25-16)

Orbeanu_cu_TGMDinamo a rămas fără victorie și după etapa a cincea a Ligii Naționale. Terierii s-au deplasat la Baia Mare pentru jocul cu nou-promovata Municipal Olimpic, teoretic cel mai accesibil adversar din prima ligă, dar au plecat învinși cu un coș de trei puncte reușit în ultima secundă de Smith.

Read more... [Baschet. LNBM - etapa 5. Dinamo pierde si cu Baia Mare]

Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic

VELUX Champions League, Grupa D: Dinamo- HBC Nantes 26-27 (15-11)

Dinamo-NantesHandbaliștii de la Dinamo au fost foarte aproape de a obține un rezultat mare în compania celei mai puternice echipe din Grupa D. Nantes a venit la București din postura de mare favorită, dar s-a trezit la pauză condusă cu patru goluri de o echipă alb-roșie care a avut procentaj remarcabil în primele 30 de minute.

Read more... [Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic]

Polo. Dinamo a dat o replica buna vicecampioanei

Superliga, etapa 1: CSM Digi Oradea - Dinamo 10-7 (1-1, 4-1, 3-3, 2-2) și 15-7 (2-3, 5-2, 2-0, 6-2)

csm_-_din_et_1Jucătorii dinamoviști au început sezonul cu o dublă intâlnire dificilă, în care au întâlnit în deplasare vicecampioana CSM Digi Oradea. În primul joc, Dinamo a dat o replică bună echipei calificate în turul III preliminar al Ligii Campionilor. Exceptând sfertul doi, meciul a fost echilibrat.