Clubul Sportiv Dinamo București
Rugby – SuperLiga CEC Bank 2012: Avancronica etapei a XI-a

C.S.Dinamo București - C.S.M. Știința Baia Mare

C.S. Dinamo București întâlnește echipa C.S.M. Știinta Baia Mare, duminică 29 iulie, de la ora 1600, într-un meci contând pentru etapa a XI-a a SuperLigii CEC Bank.

Meciul va fi transmis, în direct, de postul de televiziune GSP TV dar echipa alb-roșiilor își așteaptă nerăbdătoare fanii la teren, dat fiind că, matematic vorbind, acest meci este ultima șansă de calificare a buldogilor în Play-off. Șansele sunt foarte mici, dat fiind că echipa vizitatoare este campioana en-titre și actuala ocupantă a primului loc în clasament dar, după cum a declarat antrenorul Ștefan Demci, "Ne jucăm șansele până la capăt. Va fi un meci capital, așa cum a fost și meciul cu Steaua. Sper că jucătorii mei să realizeze acest lucru și printr-o evoluție bună să ștergem imaginea negativă pe care ne-am creat-o în urma înfrângerii din Ghencea, din această săptămână."

Autorul articolului: Horațiu Bărgăunaș - CS Dinamo, 28 iulie, ora 300

Polo - Superliga națională, ediția 2013-2014, cronica fazei a 2-a

Polo__09In bazinul Floreasca din Capitală s-au desfășurat meciurile celui de-al doilea turneu 1-4 care a opus la start primele patru echipe din România.

După un prim meci pierdut de poloiștii dinamoviști în fața eternilor rivali de la Steaua, sportivii noștri au jucat foarte bine în cea de a doua partidă, administrând echipei CSM Digi cea mai drastică înfrângere din ultimi ani.

Pentru a urca în clasament pe locul trei, Dinamo avea nevoie de victorie și în ultima partida cu Sportul St. Din păcate meciul s-a terminat la egalitate, insuficient pentru echipa noastră să părăsească poziția a patra.

Trebuie să remarcăm totuși evoluția mult mai bună a elevilor antrenorului Fiereșteanu față de primul turneu.

Rezultatele celor trei partide au fost următoarele:

Dinamo - Steaua: 6-9; Dinamo - CSM Digi: 11-7; Dinamo - Sportul St.: 4-4

La sfârșitul lunii ianuarie 2014 va avea loc al treilea turneu 1-4, hotărâtor pentru stabilirea jocurilor din play-off.

Până atunci să urăm tuturor sărbători fericite și un an nou cât mai bun.

La mulți ani!

Autorul articolului: Mihai Angelo Simion. Foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 24 decembrie 2013, ora 000

Volei masculin. Dinamo, condusă cu 2-0 în finala mică a Diviziei A1

Meciul 1: SCMU Craiova – Dinamo București 3-1 (27-17, 16-25, 25-20, 25-20)
Meciul 2: SCMU Craiova – Dinamo București 3-0 (25-21, 25-16, 25-23)

Volei_03Voleibaliștii de la Dinamo au cedat primele două meciuri ale duelului pentru medaliile de bronz cu SCMU Craiova. Ambele meciuri s-au disputat în Bănie, sâmbătă și duminică, și s-au încheiat cu victoria gazdelor. Roș-albii au reușit să câștige un singur set, în prima partidă. Finala mică se mută la București, cu două meciuri programate în week-endul următor. Pentru a rămâne în joc, Dinamo trebuie să câștige ambele partide, orice succes al craiovenilor din acest moment aducându-le locul pe podium.

CS Dinamo, 19 aprilie 2015, ora 22:30

Volei feminin. Dinamo Romprest, în Final Four-ul Cupei României

Sferturi de finală (retur): CSM Târgoviște – Dinamo Romprest 3-1 (23-25, 26-24, 25-20, 25-22). În tur: 0-3

VF_Din-Tgv_CR_02.jpgEchipa feminină de volei Dinamo Romprest s-a calificat în turneul Final Four al Cupei României, deși a fost învinsă miercuri la Târgoviște, în manșa retur a sferturilor de finală. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic au cedat cu 1-3, dar și-au asigurat prezența în careul de ași al competiției grație succesului cu 3-0 înregistrat la București, săptămâna trecută. Final Four-ul va avea loc pe 4 și 5 aprilie, pe teren neutru.

Read more... [Volei feminin. Dinamo Romprest, în Final Four-ul Cupei României]

Baschet. Dinamo a învins Steaua cu 91-74 la Turneul Elemer Tordai

baschet_din-steaua_turneu_elemer_tordai_2015Nou promovată în Liga Națională, Dinamo face senzație în meciurile de pregătire. Dinamoviștii au înregistrat o victorie mare în cea de a doua zi a Turneului Memorial Elemer Tordai de la Sibiu. "Câinii" lui Todorov au mușcat din rivalii tradiționali de la Steaua, scor 91-74, echipă care se pregătește pentru Eurocup, a doua competiție ca valoare din Europa. Dinamo a luat conducerea din sfertul doi și nu a mai lăsat-o până la final. "Avem o selecție bună și caractere adevărate", a declarat președintele echipei CS Dinamo, Liviu Puicu.

Read more... [Baschet. Dinamo a învins Steaua cu 91-74 la Turneul Elemer Tordai]

<< Start < Prev 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 Next > End >>

Page 635 of 820

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.