Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Polo – Superliga 2012-2013, etapa a IX-a

Polo_Din-Rapid2013Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti: 2-18; 5-9

Etapa a 9-a a Superligii la polo pe apă a adus faţă în faţă,weekendul trecut, două echipe aparţinând unor categorii valorice complet diferite: Dinamo - mereu în rândul celor mai bune 3 echipe din România - şi Rapid - o echipă care şi-a piedut strălucirea de altădată şi nu mai pota ridica pretenţii, pentru moment, la rezultatele specifice marii performanţe.

Prima partidă: Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti: 2-18 (2-2, 0-5, 0-5, 0-6)

Prima partidă din dubla cu Rapid a debutat surprinzător de echilibrat, după primul sfert tabela de marcaj arătând un 2-2 nesperat pentru gazde. În următoarele trei reprize, în bazin nu s-a mai aflat decât o singură echipă: Dinamo, care a făcut un joc fără greşeală, înscriind numai putin de 16 goluri, fără să primească niciunul. Principalii marcatori pentru Dinamo au fost: Ianc cu 4 goluri, respctiv Robu, Demeter şi Teohari, câte trei goluri.

Read more... [Polo – Superliga 2012-2013, etapa a IX-a]

Volei feminin. Divizia A1, sezonul 2014-2015, etapa 6. Victorie categorică

Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)

Dinamo Romprest – CSM Lugoj 3-0 (25-11, 25-11, 25-16)

VF__Din_lugoj.jpgEchipa feminină de volei Dinamo Romprest a reînnodat șirul victoriilor în Divizia A1. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus sâmbătă în fața echipei CSM Lugoj, scor 3-0, după un meci care a durat ceva mai mult de o oră. Partida disputată în Sala Polivalentă Dinamo a contat pentru etapa a șasea a principalei competiții interne.

Read more... [Volei feminin. Divizia A1, sezonul 2014-2015, etapa 6. Victorie categorică]

Baschet. Liga 1 (faza semifinală), etapa 1. Debut în forță

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

CS Dinamo București – CSU Știința București 82-57 (18-13, 15-18, 22-7, 27-19)

B_Din-Stiinta__03.jpgBaschetbaliștii de la Dinamo au început cu dreptul faza semifinală a Ligii 1. În prima etapă, roș-albii au învins duminică, pe teren propriu, echipa CSU Știința București, cu scorul de 82-57. Meciul a fost echilibrat până aproape de pauza mare, după care Dinamo, excelent condusă de Demetrius Miller (principalul marcator, 26 puncte) și de Virgil Căruțașu (8 recuperări) s-a distanțat decisiv.

Read more... [Baschet. Liga 1 (faza semifinală), etapa 1. Debut în forță]

Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale

Dinamo București – Unirea Dej 3-1 (23-25, 25-17, 28-26, 25-10)

VM_Din-Dej__04.jpgEchipa masculină de volei CS Dinamo a făcut primul pas spre semifinalele Cupei României, după ce a învins cu 3-1 pe Unirea Dej, în manșa tur a sferturilor de finală. Meciul s-a disputat luni seară în Sala Polivalentă din ”Șoseaua Ștefan cel Mare” și s-a decis practic în setul trei, când roș-albii s-au impus în prelungiri, cu 28-26. Returul este programat pe 18 februarie.

Read more... [Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale]

Handbal. Victorie de ”incalzire” în prima etapă a Ligii Nationale

Liga Națională, etapa 1: Dinamo - CSM Vaslui 34-30 (14-11)

Vujic_Dinamo_vs_Vaslui__13Campioana en titre la handbal a început cu dreptul noul sezon al Ligii Naționale. Dinamo s-a impus fără să forțeze în fața ambițioasei echipe CSM Vaslui. Victoria la patru goluri asigură alb-roșiilor prima poziție în clasament după prima etapă.

Read more... [Handbal. Victorie de ”incalzire” în prima etapă a Ligii Nationale]

<< Start < Prev 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 Next > End >>

Page 649 of 816

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00