Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Volei masculin. Divizia A1, etapa 19. Victorie importantă cu CSM

CSM București – Dinamo București 2-3 (17-25, 25-17, 24-26, 25-22, 7-15)

VB_Centelles.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a obținut o victorie importantă în etapa a 19-a a Diviziei A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu s-au impus cu 3-2 pe terenul echipei CSM București, după un meci spectaculos, în care ambele combatante au făcut risipă de energie. Cele două puncte câștigate le permit dinamoviștilor (36 p) să se desprindă la trei puncte de SCMU Craiova (33 p) și la cinci de Arcada Galați (31 p), următorul adversar al ”roș-albilor” (sâmbătă, București).

Centelles a făcut un meci foarte bun cu CSM București

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 19. Victorie importantă cu CSM]

B_Din_Gl_04Baschetbaliștii de la Dinamo au pierdut ultimul meci disputat la Galați, în cadrul turneului final al Ligii I, 82-85 (49-39) cu Phoenix,  însă jocul nu a avut decât o miză de orgoliu. Ambele echipe erau deja promovate matematic în Liga Națională încă de vineri, după primele două zile de întreceri. Dinamo a condus până la jumătate sfertului patru, când gazdele au reechilibrat jocul, impunându-se apoi în ultimul minut.

Read more... [Baschet. Spectacol la Galați, în ultimul meci al Ligii I. Dinamo, în Liga Națională!]

Rugby – SuperLiga CEC Bank 2012, Etapa a VII-a

Dinamo București -U Cluj: 40-20

R__201Dinamo a început mai greu acest meci, desfășurat miercuri, 23 mai, în Complexul din șoseaua Ștefan cel Mare, în cadrul etapei a 7-a.

Partida se anunța ușoară, în aparență, deși întâlneam o echipă care a venit la București să-și joace șansa. Și a făcut-o destul de bine, până în minutul 30 când dinamoviștii au luat conducerea cu 7-0. Au urmat o lovitură de pedeapsă transformata de clujeni și, imediat, încă o încercare a dinamoviștilor: 14-3 la pauză și nimic nu părea să se miște cum trebuie.

După pauză, antrenorii Demci și Solomie au făcut mai multe schimbări și, cu un joc la mână reușit, pe atac scorul ajunge, la final, la un mulțumitor 40-20. Din punct de vedere al punctelor puse în joc, Dinamo și-a atins scopul, obținând o victorie cu bonusul ofensiv aferent.

În perspectiva meciului cu Farul de duminică, de la Constanța, profesorul Demci reproșa jucătorilor săi o anumită indisciplină tactică și lipsa de implicare. Oricum am privi acest meci, jucătorii dinamoviști au jucat și au câștigat destul de lejer, cu o formație care, chiar dacă s-a bătut pentru fiecare minge, este, din punct de vedere valoric, sub Dinamo.

Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 24 mai, ora 000

Read more... [Rugby – SuperLiga CEC Bank 2012, Etapa a VII-a]

Handbal. Victorie uriasa cu vicecampioana Danemarcei

Liga Campionilor, etapa 3: Dinamo – GOG 35-28 (17-12)

Dinamo_vs_GOG__06Saeid Heidarirad a avut o prestație de excepție (18 parade). Bannour a fost principalul marcator, cu 11 goluri. Apărarea a fost la înălțime, iar eficiența din atac și replierea rapidă au anihilat jocul în viteză al danezilor.

Read more... [Handbal. Victorie uriasa cu vicecampioana Danemarcei]

Polo – Superliga 2012-2013, play-off

Polo_ploff_2013Dinamo s-a calificat în semifinalele competiței!

Weekend-ul trecut, Dinamo a disputat 2 dintre cele 3 partide programate pentru prima faza a play-off-ului, în compania formației Crișul Oradea. Ambele meciuri au fost câștigate de către formația bucureșteană, cu scorul de 15-4 (2-0, 6-2, 4-0, 3-2), respectiv cu 16-4 (2-1, 5-2, 4-1, 5-0).

Cu scorul general de 2-0 la partide, nu a mai fost necesară și disputarea celei de-a 3-a întâlniri, Dinamo calificându-se în play-off-ul pentru locurile 1-4, acolo unde se va bate cu Steaua pentru un loc în finala pentru locurile 1-2.

Acest scenariu s-a tot repetat în ultimii ani, având în vedere că singurele cele mai bune echipe ale campionatului nostru de polo sunt Digi Oradea, Dinamo și Steaua, dintre care echipa orădeană este lider detașat iar adevărata luptă a campionatului s-a dus pentru ocuparea locurilor 2-3, între echipa noastră și eterna ei rivală.

Nu ne rămâne decât să le urăm succes poloiștilor noștri în confruntarea cu Steaua și să-i vedem evoluând în finală, împotriva echipei din Oradea. Mult succes!

Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 9 aprilie ora 1600

<< Start < Prev 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 Next > End >>

Page 641 of 816

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00