Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Dinamo, invinsa în semifinalele Cupei Romaniei

CSM CSU Oradea – Dinamo București 88-71 (25-16, 17-20, 24-13, 22-22)

Et._9_Din-OrBaschetbalistii de la Dinamo s-au oprit în semifinalele Cupei României, învinși de CSM CSU Oradea, echipa-gazdă a turneului final. Bihorenii au condus de la un capăt la celălalt și s-au calificat în finala competiției, unde vor întâlni pe U BT Cluj Napoca. Sutalo 20, Marinov 10, Sulovic 10 și Dahlman 10 au fost principalii marcatori ai dinamoviștilor. Celelalte puncte au fost realizate de: Orbeanu 6, Paliciuc 6, Babkauskas 5, Balaban 2, Corpodean 2.

Read more... [Baschet. Dinamo, invinsa în semifinalele Cupei Romaniei]

Baschet. Turneul final al Cupei Romaniei, apoi play-off cu Steaua

et_32_Din_-_Tg_JiuBaschetbaliștii de la Dinamo vor debuta mâine la turneul final al Cupei României, urmând să întâlnească în semifinale echipa gazdă, CSM CSU Oradea (de la ora 18:15). Chiar dacă bihorenii pornesc cu prima șansă, prin prisma locului ocupat la finele sezonului regulat (locul 2, la egalitate de puncte cu locul 1, nu putem uita că la meciul din turul sezonului, de la București, scorul a fost egal după 4 reprize (73-73), Oradea impunându-se atunci după prelungiri. Dacă Dinamo va câștiga semifinala, va juca pentru trofeu luni, cu învingătoarea din partida U BT Cluj - BC Mureș.

Read more... [Baschet. Turneul final al Cupei Romaniei, apoi play-off cu Steaua]

Baschet. Liga Nationala. Ultimul meci inainte de play-off

babka_Tg_JiuBaschetbaliștii de la Dinamo încheie mâine, 6 aprilie, faza a doua a Ligii Naționale. Terierii întâlnesc pe teren propriu echipa Energia Tg. Jiu (ora 19:30), în ultimul meci dinaintea play-off-ului. Dinamo și-a asigurat deja prezența în sferturile de finală și mai are o singură necunoscută: numele adversarului. În prima fază din play-off, alb-roșiii vor întâlni fie Steaua, fie CSM Oradea, în funcție de rezultatele din ultima etapă.

Read more... [Baschet. Liga Nationala. Ultimul meci inainte de play-off]

Baschet. LNBM-etapa 30. Victorie de play-off

Dinamo - BC Timișoara 80-77 (15-16, 26-24, 19-21, 20-16)

din-tim_et_8Baschetbaliștii de la Dinamo și-au asigurat un loc în sferturile de finală ale Ligii Naționale (play-off) după o victorie pe muchie de cuțit, obținută astăzi, pe teren propriu, în fața formației BC Timișoara, scor 80-77. Alb-roșiii au fost nevoiți să se întrebuințeze pentru a se impune în fața unei formații venite la București pentru a se bate pentru a scăpa din zona fierbinte a clasamentului. Meciul a avut un final dramatic și s-a jucat până în ultima secundă.

Read more... [Baschet. LNBM-etapa 30. Victorie de play-off]

Baschet. LNBM-etapa 29. Esec la Pitesti, la o singura victorie de play-off

Din-Pit_CRBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat vineri în deplasare la Pitești, în etapa a 29-a a Ligii Naționale, scor 90-71 (15-16, 28-16, 27-21, 20-18), dar rămân pe poziție de play-off. Terierii sunt pe locul 8, cu 42 de puncte (13 victorii – 16 înfrângeri) și mai au nevoie de o singură victorie, în etapa următoare, cu BC Timișoara (30 martie), pentru a fi siguri de locul în play-off. În afară de meciul cu Timișoara, Dinamo mai are două meciuri: deplasare la Galați și acasă cu Tg. Jiu.

Read more... [Baschet. LNBM-etapa 29. Esec la Pitesti, la o singura victorie de play-off]

Page 38 of 59

<< Start < Prev 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Next > End >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf