Home Atletism

Atletism

Atletism. Patru titluri de campion la Naționalele de seniori și tineret

Alex_Visan_22_campion_national_2020Sportivii dinamoviști Alexandru Vișan (două titluri / foto în centru), Mihai Donisan și Constantin Zanfir au urcat pe prima treaptă a podiumului de premiere la Naționalele de atletism pentru seniori și tineret, competiție desfășurată în zilele de 4 și 5 septembrie la Cluj-Napoca. În total, sportivii dinamovilști au cucerit zece medalii la Naționale.

Read more... [Atletism. Patru titluri de campion la Naționalele de seniori și tineret]

Atletism. Răzvan Roman, campion national la decathlon

Roman_Razvan_CN_2020Răzvan Roman (CS Dinamo / 27 de ani) și-a reconfirmat statutul de cel mai complet atlet român. Sportivul dinmovist a câștigat proba de decathlon din cadrul Campionatului Național de Probe Combinate pentru seniori, competiție desfășurată pe stadionul "Iolanda Balas Soter" din Capitală.

Read more... [Atletism. Răzvan Roman, campion national la decathlon]

Donisan_Internationale_2020Sportivii dinamoviști Mihai Donisan și Alexandru Florin Vișan au obținut medalii de aur la Internaționalele de atletism ale României, competiție desfășurată la Cluj-Napoca în zilele de 22 și 23 august. Palmaresul secției de atletism de la CS Dinamo a fost completat cu încă două medalii de bronz, obținute de doi sportivi tineri.

Read more... [Atletism. Mihai Donisan și Alexandru Florin Vișan, medalii de aur la Internaționalele României]

Alexandra_Baltazar_Hall_-_Matei_AlexandruCampionatele Naționale de atletism pentru juniori II (Under 18), desfășurate în weekend la București, au reconfirmat valoarea grupei de aruncări de la CS Dinamo. Sportivii antrenați de Nicoleta și Costel Grasu au câștigat ambele probe de la disc (masculin și feminin).

Read more... [Atletism. Campionii de la disc cresc la Dinamo! Alexandra Baltazar-Hall si Matei Ionescu, campioni naționali la juniori II]

Atletism. Ana Maria Vișan, campioană națională la disc, juniori III

Visan_cu_Nicoleta_Grasu_kkAtleta dinamovistă Ana Maria Vișan (14 ani) a câștigat proba de disc din cadrul Campionatelor Naționale de juniori III (Under 16), competiție desfășurată în zilele de 7 și 8 august, la Stadionul Iolanda Balaș Soeter din București. Eleva antrenorilor Nicoleta și Costel Grasu a avut un rezultat maxim de 34,60 metri.

Read more... [Atletism. Ana Maria Vișan, campioană națională la disc, juniori III]