Home Atletism

Atletism

Atletism. Ancuta Bobocel – medalie de aur la Internationalele Romaniei

Bobocel_Internationalele_Rom_2018Ancuța Bobocel și-a trecut numele pe lista de câștigători de la Internaționalele de atletism ale României, competiție desfășurată în zilele de 2 și 3 iunie la Cluj-Napoca. Atleta dinamovistă în vârstă de 30 de ani s-a impus în proba de 5.000 de metri, cu un rezultat de 15:39,08. Următoarea clasată a fost Roxana Bîrcă (15:52,24).

Read more... [Atletism. Ancuta Bobocel – medalie de aur la Internationalele Romaniei]

Atletism. Dinamo - 12 medalii la nationalele de aruncari lungi

nico_grasu_si_alexandra_baltazarTinerii atleți crescuți în grupa de aruncări a CS Dinamo, sub îndrumarea soților Nicoleta și Costel Grasu, cresc frumos și încep deja să-și concretizeze talentul în medalii. La Campionatele Naționale de aruncări lungi, sportivii dinamoviști au reușit să urce de 12 ori pe podiumul de premiere. Nou venită în familia campionilor, Alexandra Baltazar (născută 2003) este un produs sută la sută al CS Dinamo.

Read more... [Atletism. Dinamo - 12 medalii la nationalele de aruncari lungi]

Atletism. Razvan George Roman, campionul complet

razvan_roman_campionAtletul dinamovist Răzvan George Roman (foto) și-a reconfirmat statutul de cel mai valoros heptatlonist al României. Sportivul în vârstă de 24 de ani s-a impus detașat la Campionatele Naționale indoor de probe combinate, competiție desfășurată în Sala de atletism de la CSNB Lia Manoliu din București în zilele de 8 și 9 martie. Totalul sportivului dinamovist a fost de 5265 puncte, cu peste 450 de puncte mai mult decât următorul clasat.

Read more... [Atletism. Razvan George Roman, campionul complet]

Atletism. Samuel Bucsa, campion national la juniori 1

samuel.bucsaUn spectacol atletic de zile mari au oferit, în week-end-ul trecut, juniorii 1, în cadrul finalei Campionatelor Naționale rezervate categoriei lor de vârstă, competiție desfășurată în sala de atletism din cadrul CSNB „Lia Manoliu”, la care au participat 378 de sportivi (150 la feminin și 228 la masculin), din 110 cluburi. La reușita întrecerii a contribuit din plin și dinamovistul Samuel Bucșă.

Read more... [Atletism. Samuel Bucsa, campion national la juniori 1]

Atletism. Samuel Bucsa, campion de tineret cu personal best

samuel_bucsa_Nea_DanCS Dinamo a încheiat Campionatele Naționale indoor de atletism, pentru seniori și tineret, cu un palmares de șase medalii. Competiția s-a desfășurat în sala de atletism de la CSNB Lia Manoliu și i-a prilejuit dinamovistului Samuel Bucșă stabilirea unui nou record personal, 7,65 metri, la lungime. În vârstă de numai 17 ani, Samuel a câștigat titlul la tineret și s-a clasat pe locul 3 la seniori.

Read more... [Atletism. Samuel Bucsa, campion de tineret cu personal best]

Page 5 of 16

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Program competițional 2-8 decembrie 2019

Handbal. Liga Națională (etapa 13), 5 decembrie, ora 17:30: CSM Focșani – Dinamo

Handbal. Cupa României (optimi de finală), 8 decembrie, ora 11:00: Dinamo – Dunărea Călărași. Sala Dinamo

Baschet. Cupa României (faza I, retur), 4 decembrie, ora 19:00: Dinamo Știința – CS Municipal Mediaș. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 8), 7 decembrie, ora 17:00: Dinamo Știința – CSM CSU Oradea. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 10), 7 decembrie: Dinamo – CS Medgidia. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 8), 7 decembrie: CSM Câmpia Turzii - Dinamo

Înot. Campionatele Europene în bazin de 25 metri, 4-8 decembrie, Glasgow (Marea Britanie)

Scrimă. Cupa României sabie seniori, 3-4 decembrie, București

Biatlon. Cupa Mondială, etapa 1, 4-8 decembrie, Ostersund, Suedia