Home Handbal masculin

Handbal masculin

Grupa Principală IV, etapa 3: CSM Constanța – DINAMO 25-33 (11-16)

F16Campioana României s-a impus categoric în returul cu CSM Constanța, după ce câștigase la București cu 33-23 cu o săptămână înainte. Xavier Pascual a pregătit foarte bine meciul disputat pe 27 februarie, iar echipa a răspuns așteptărilor cu un joc solid în toate compartimentele. Luka Cindric a fost principalul marcator, cu 8 goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Evoluție de excepție la Constanța, calificare în optimile de finală ale EHF European League]

HANDBAL. Ploaie de goluri și victorie pentru dinamoviști

LIGA NAȚIONALĂ, etapa 18: CSU Suceava - DINAMO 36-40 (15-18)

suceava-din

Trupa antrenată de Xavier Pascual a câștigat fără emoții în nordul Moldovei, după un meci în care s-au înscris multe goluri de ambele părți. Meciul a fost unul special pentru tânărul Daniel Stanciuc, jucător care s-a consacrat la Suceava și care a ridicat de multe ori spectatorii în picioare, reprezentând culorile alb-albastre.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Ploaie de goluri și victorie pentru dinamoviști]

EHF European League, Grupa Principală IV, etapa 2: Dinamo – CSM Constanța 33-23 (16-10)

KUkic_cu_ConstantaTrupa antrenată de Xavier Pascual a tranșat clar primul duel din Grupa Principală IV. În fața a aproximativ 2000 de suporteri, care au creat o atmosferă fantastică, Dinamo a făcut diferența în toate compartimentele. Apărarea a funcționat bine (foarte bun procentajul lui Cupara), iar atacul a fost de neoprit.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo câștigă clar cu CSM Constanța și urcă pe locul trei în clasamentul grupei principale]

HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști

Liga Națională, etapa 17: DINAMO - U Cluj 43-25 (23-14)

din-ucluj

Dinamo continuă seria de victorii în competiția internă după victoria de vineri împotriva "studenților" de la Universitatea Cluj. După un început ezitant în care tinerii jucători din Ardeal au condus în câteva rânduri, Dinamo a revenit repede pe tabelă, conducând la pauză cu 23-14.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști]

HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League

EHF EUROPEAN LEAGUE, Grupele Principale etapa 1: Sporting Lisabona - DINAMO 35-33 (17-18)

sporting-din

Prima etapă din grupele principale ale EHF European League s-a încheiat din păcate pentru DINAMO, cu o înfrângere. După 40 de minute în care am controlat meciul și am ținut distanța de un gol ori două goluri, Sporting, împinsă de fani de la spate a reușit să revină. Șansele calificării nu sunt compromise, dubla cu Constanța fiind vitală în economia calificării în sferturi.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League]

Pagina 2 din 152

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.