Home Handbal masculin

Handbal masculin

Dinamo__GOG__34Cel mai important meci al începutului de an pentru echipa de handbal Dinamo este dubla cu Sporting Lisabona, din barajul pentru optimile de finală ale Ligii Campionilor. Ținând cont de interesul uriaș generat de meciul de la București (01.03.2020) și de solicitările venite de la suporteri, CS Dinamo a stabilit modul în care se vor pune în vânzare biletele de acces la acest eveniment așteptat de toată familia dinamovistă.

Citeşte mai mult... [Handbal. Comunicat. Biletele de acces la meciul Dinamo – Sporting Lisabona se vor vinde în două faze]

Handbal. Ioan Moser a împlinit 83 de ani

Ioan_Moser_1Familia Dinamo sărbătorește astăzi o legendă a handbalului românesc și dinamovist. Hans Ioan Moser a împlinit 83 de ani, prilej de a-i ura ”La mulți ani cu sănătate!”. Moser s-a născut la Timișoara pe 24 ianuarie 1937 și a fost unul dintre componenții primelor echipe naționale tricolore care au câștigat titlul mondial.

Citeşte mai mult... [Handbal. Ioan Moser a împlinit 83 de ani]

Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare

Liga Nationala, etapa 14: HC Vaslui – Dinamo 33-36 (17-20)

HM_VictorieeeDinamo își continuă șirul victoriilor în Liga Națională. În ultimul meci din campionat disputat în acest an (prima etapă din retur), alb-roșiii s-au impus la Vaslui. Cel mai bun marcator a fost Kuduz – 9 goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare]

Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier

Cupa României, optimi de finală (manșă unică): Dinamo – AHC Dunărea Călărași 29-24 (14-9)

Dinamo_vs__Calaras__12Handbaliștii de la Dinamo s-au impus duminică pe teren propriu în meciul cu Dunărea Călărași, scor 29-24, și au urcat în sferturile Cupei României FAN Courier. Tragerea la sorți a sferturilor are loc pe 10 decembrie.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier]

Liga Națională, etapa 13: CSM Focșani – Dinamo 29-33 (14-15)

Dinamo_echipa_aliniereHandbaliștii de la Dinamo au încheiat turul Ligii Naționale pe primul loc al clasamentului (33 de puncte / 12 jocuri), cu cinci puncte mai mult decât locul secund (Potaissa Turda, 12 jocuri). În etapa a 13-a, Dinamo s-a impus la Focșani.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo, campioană de toamnă. Alb-roșiii încheie turul Ligii Naționale cu o victorie la Focșani]