Home Handbal masculin

Handbal masculin

Liga Campionilor, etapa 6: Orlen Wisla Plock – Dinamo 29-28 (14-12)

kuduz_cu_wislaHandbaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă în Polonia, în fața echipei Orlen Wisla Plock, scor 29-28, într-un meci contând pentru Grupa D a Ligii Campionilor. Roș-albii au făcut un meci bun la Plock și puteau pleca acasă cu cel puțin un punct, dar au plătit tribut deselor eliminări dictate împotriva lor (7 în prima repriză / 9 în total).

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo pierde la un gol în Polonia. Meciul cu Ademar Leon, de joi, 8 noiembrie, devine decisiv]

Handbal. Campioana nu i-a dat nicio sansa Focsaniului

Liga Națională, etapa 7: CSM Focșani – Dinamo 25-34 (10-19)

dinamo_echipa_handbalHandbaliștii de la Dinamo s-au deplasat în etapa a 7-a a Ligii Zimbrilor la Focșani, pe terenul revelației începutului de sezon. Echipa vrânceană câștigase în etapa anterioară la Turda și avea același număr de puncte cu Dinamo în clasament (13). Alb-roșiii nu le-au dat însă nicio șansă gazdelor și au tranșat disputa încă din prima repriză.

Citeşte mai mult... [Handbal. Campioana nu i-a dat nicio sansa Focsaniului]

Liga Campionilor, runda 5: Dinamo – Orlen Wisla Plock 24-21 (13-10)

Dinamo_vs_Wisla_11Handbaliștii de la Dinamo au făcut un meci mare în compania favoritei grupei D a Ligii Campionilor. Purtați pe val de 2000 de spectatori fantastici, alb-roșiii au intrat cu atitudine în meci și au condus de la un capăt la celălalt al confruntării încheiate duminică noapte (meciul a început la ora 21:00). Grație acestui succes, Dinamo a preluat șefia grupei cu 8 puncte.

Citeşte mai mult... [Handbal. Seara magica: echipa mare, sala fabuloasa. Dinamo invinge cu 24-21 pe Wisla Plock si preia sefia Grupei D]

Plan_Dinamo-Bucuresti_FB-Post_pink_1200x1200Joi, 11 octombrie, întreaga lume sărbătorește Ziua Internațională a Fetelor (International Day of the Girl Child). În această zi specială, Plan International, partenerul pe linie de caritate al VELUX Champions League la handbal, va atrage atenția printr-o campanie mondială asupra faptului că, adesea, fetele nu au aceleași șanse ca băieții.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga roz: campanie pentru Ziua Internationala a Fetelor la meciurile din etapa a 5-a a VELUX Champions League]

Handbal. Incalzire pentru Wisla Plock. Victorie clara cu Bacaul

Liga Națională, etapa 6: Dinamo - CSM Bacău 36-28 (20-9)

Alin_Constantinescu_vs_BacauHandbaliștii de la Dinamo au făcut o repetiție reușită în vederea meciului cu Wisla Plock, din Liga Campionilor. Jucătorii antrenați de Ștefan Constantin și Sebastian Bota au reușit o primă repriză aproape perfectă, cu apărare bună și atac letal. Scorul de la pauză cu o diferență de 11 goluri spune totul despre cum s-au desfășurat ostitățile.

Citeşte mai mult... [Handbal. Incalzire pentru Wisla Plock. Victorie clara cu Bacaul]

Pagina 8 din 99

Săptămâna 14-21 aprilie 2019

Baschet. Cupa României, Turneul Final 4 și All Star Game, 17-19 aprilie, Cluj-Napoca. Semifinale, 17 aprilie, ora 17:00: Dinamo Știința – CSU Sibiu; ora 19:30: CSM CSU Oradea – UBT Cluj Napoca. Finala, 18 aprilie, ora 19:30 (învingătoarele din semifinale). All Star Game – 19 aprilie, ora 19:19.

Handbal. Play-off, Grupa B (meciul 2), 18 aprilie, ora 17:30: Dinamo – Potaissa Turda. Sala Dinamo

Polo. Superliga, semifinale play-off (meciurile 1 și 2), 19-20 aprilie: Steaua – Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 11), 20 aprilie, ora 13:00: Dinamo – Tomitanii Constanța. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 7), 20 aprilie: CSM Arcada Galați – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 5), 16 aprilie, ora 18:00: CSM Târgoviște – Dinamo. Divizia A1 (etapa 6), 20 aprilie, ora 19:15: Dinamo – Volei Alba Blaj. Sala Dinamo

Canotaj. Campionatul Național de fond, 14-20 aprilie, Timișoara

Kaiac-canoe. Cupa României – seniori, Cupa de primăvară juniori, 18-23 aprilie, Bascov

Gimnastică. Cupa Nadia Comăneci, 18-21 aprilie, Onești

Șah. Campionatul Național de juniori, 15-21 aprilie, Călimănești-Căciulata