Home Handbal masculin

Handbal masculin

HANDBAL. Dinamo, fara sanse in fata gigantuliui Veszprem

EHF Champions League, etapa 9: Telekom Veszprem - Dinamo 47-32 (22-15)

Dinamo_la_Veszprem_MargucHandbaliștii de la Dinamo au cedat la scor în etapa a 9-a a EHF Champions League, în deplasarea de la Veszprem. Vicecampioana Ungariei, de patru ori finalistă a EHF Champions League, s-a dovedit a fi prea puternică pentru alb-roșii în acest moment. Dinamo mai are un singur meci de disputat în grupă în acest an, cu HC Motor acasă, pe 9 decembrie.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo, fara sanse in fata gigantuliui Veszprem]

sorhaindo_cu_VeszpremHandbaliștii de la Dinamo pleacă pe 1 decembrie în Ungaria, pentru meciul de joi cu Telekom Veszprem, contând pentru etapa a 9-a a EHF Champions League (Grupa B). Partida reprezintă cea de a 99-a întâlnire a CS Dinamo din istoria participărilor în cea mai importantă competiție inter-cluburi din Europa, indiferent că s-a numit Cupa Campionilor Europeni sau EHF Champions League.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Joi, ora 19:45: Telekom Veszprem – Dinamo. MECIUL 99 în istoria participărilor alb-roșii în CCE / EHF Champions League. Săptămâna viitoare, cu HC Motor, bornă istorică: 100!]

HANBDAL. Dinamo isi continua parcursul fara greseala in campionat

Liga Zimbrilor, etapa 12: DINAMO - CSU Suceava 31-24 (14-12)

HM_Dinamo_-_Suceava_NantesÎntre două meciuri din EHF Champions League, Dinamo a mai bifat o victorie în Liga Zimbrilor. Echipa antrenată de Xavier Pascual s-a impus pe teren propriu, sâmbătă, 27 noiembrie, cu CSU Suceava. Ghionea a fost principalul marcator din trupa alb-roșie, cu 8 goluri. Dinamo are 36 de puncte din 12 meciuri.

Citeşte mai mult... [HANBDAL. Dinamo isi continua parcursul fara greseala in campionat]

HANDBAL. Dinamo nu a putut trece de ”zidul Buric”

EHF Champions League, etapa 8: Dinamo - SG Flensburg Handewitt (Ger) 20-28 (13-13)

HM_Din_-_FlensburgHandbaliștii de la Dinamo au cedat joi, 25 noiembrie, pe teren propriu, cu vicecampioana Germaniei, la finele unui meci du două reprize diferite. Exact ca la Flensburg, Dinamo a avut o primă repriză bună, încheiată la egalitate, dar nu a mai avut claritate la finalizare în partea a doua a meciului. ”Roș-albii” rămân cu 4 puncte în Grupa B a Ligii Campionilor.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo nu a putut trece de ”zidul Buric”]

HANDBAL. Derby cu goluri multe în Sala Dinamo

Liga Zimbrilor, etapa 11: DINAMO - Potaissa Turda 43-39 (23-18)

HM_Dinamo_-_Potaissa_T_43-39Handbaliștii de la Dinamo au rămas neînvinși și după etapa a 11-a a Ligii Naționale, chiar dacă în Sala Dinamo a venit Potaissa Turda, una dintre echipele de top ale competiției. Dinamo s-a desprins la jumătatea primei reprize și a controlat ulterior jocul cu autoritate.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Derby cu goluri multe în Sala Dinamo]

Pagina 6 din 135

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad