Home Rugby

Rugby

Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 9. Meci decis în ultimele două minute

Dinamo București – Timișoara Saracens RCM-UVT 23-34 (16-17)

R_2_Din-Tim_23-34Rugbiștii de la Dinamo au reușit o prestație bună în fața liderului Superligii CEC Bank, Timișoara Saracens RCM-UVT, dar au părăsit terenul învinși într-un final în care victoria putea să se încline la fel de ușor spre partea lor. Practic, meciul s-a decis în ultimele două minute. ”Sunt mândru de voi, ați făcut un meci bun. Nu vreau să văd capete plecate. Au am avut unele acte de indisciplină, dar am jucat cu o echipă mare”, le-a spus antrenorul dinamovist Ștefan Demci elevilor lui.

Citeşte mai mult... [Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 9. Meci decis în ultimele două minute]

Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 8. Campioana și-a luat revanșa

Știința Baia Mare – Dinamo București 32-0

R_D-BM_2015Eșecul de sâmbătă, de la Baia Mare (0-32 în etapa a opta a Superligii CEC Bank) dovedește cât de mare a fost victoria din tur a ”Buldogilor”, obținută pe teren propriu în fața campioanei en-titre, scor 35-33. ”Roș-albii” au mers acum în Maramureș pentru a lua cel puțin un punct, dar s-au lovit de o echipă care a jucat la cel mai înalt nivel, obținând și punctul bonus ofensiv. Dinamo rămâne pe locul 4 în clasament, cu 13 puncte, și va întâlni sâmbătă viitoare (ora 13:00), pe teren propriu, liderul la zi, Timișoara Saracens.

CS Dinamo, 17 mai 2015, ora 13:30

Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 7. Eșec în eternul derby

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București – Steaua București 22-30 (12-17)

D__vs__S____03Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe teren propriu în fața rivalilor de la Steaua, într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Superligii CEC Bank. Oaspeții au fost mai pragmatici și au speculat slăbiciunile roș-albilor, în special pe linia de treisferturi. Dinamo nu a putut beneficia nici măcar de punctul bonus defensiv, pe care și l-ar fi trecut în cont dacă ar fi concretizat măcar una dintre cele cinci lovituri de picior ratate (3 penalități și 2 transformări).

Citeşte mai mult... [Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 7. Eșec în eternul derby]

Rugby. Superliga CEC Bank. Dinamo - Steaua, sub semnul echilibrului

Etapa 7, sâmbătă, ora 11:00: Dinamo - Steaua

rug_din_-_stEtapa a 7-a a Superligii CEC Bank la rugby programează eternul derby bucureștean dintre Dinamo și Steaua. Partida va avea loc sâmbătă, la ora 11:00, pe terenul Florea Dumitrache din Complexul Sportiv Dinamo. Înaintea acestei etape, Steaua ocupă locul 2 în clasament (16 p), iar Dinamo e pe locul 3 (13 p). Rugbiștii alb-roșii s-au ”încărcat” pentru acest meci asistând la disputa de handbal Dinamno - Dunărea Călărași. ”Am vrut să guste din spiritul dinamovist”, spune antrenorul Ștefan Demci.

Citeşte mai mult... [Rugby. Superliga CEC Bank. Dinamo - Steaua, sub semnul echilibrului]

Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 6. Victorie la indigou cu U Cluj

U Cluj – Dinamo București 14-17 (6-14)

R_Din-Cj_3Rugbiștii de la Dinamo au obținut o victorie importantă în etapa a 6-a a Superligii CEC Bank, scor 17-14, la Cluj. Succesul de sâmbătă pare tras la indogou cu cel din tur, de la București, când dinamoviștii s-au impus cu 16-14, în urma unei penalități concretizate în ultimul minut. Și acum desprinderea s-a făcut tot prin același procedeu, cu două minute înainte de final. Prin acest succes, Dinamo urcă pe locul trei în clasament, cu 13 puncte.

Citeşte mai mult... [Rugby. Superliga CEC Bank, etapa 6. Victorie la indigou cu U Cluj]

Pagina 35 din 53

<< Început < Anterior 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.