Home Volei feminin

Volei feminin

Volei – Divizia A1, feminin: etapa a XIV-a

Dinamo Romprest - CSU Sibiu:  3-0 (25-20; 25-9; 25-7)

VF__04Un meci fara istoric sâmbătă, 28 ianuarie, în sala Extreme, încheiat în fix o oră de la începere.

Scorul pe seturi spune totul despre desfășurarea unei partide în care, datorită diferenței categorice între valorile celor două echipe, gazdele au fost pur și simplu surclasate, neavând niciun drept la replică în fața unei echipe care își dorește cu adevărat play-off-ul.

Derby-ul etapei, între Știința Bacău și CSS Medicina Tg. Mureș a fost amânat, așa încât Dinamo rămâne la egalitate de puncte cu ocupanta locului 3 în clasament.

Volei – Divizia A1, feminin: etapa a XIII-a

CSU Medicina Tg.Mures - Dinamo Romprest: 3-0 (25-21; 30-28; 25-20)

DiF__11Una caldă, una rece! Etapa a 13-a a fost cu ghinion pentru fetele noastre care nu au reușit să câștige partida desfășurată miercuri seara, la Târgu Mureș. Acest rezultat face ca lupta pentru play-off să devină mult mai dramatică în etapele următoare ale campionatului.

Sperăm într-o revenire a fetelor pentru etapa următoare când vor juca împotriva adversarelor din Sibiu.

Volei – Divizia A1, feminin: etapa a XII-a

Foto_Din_01Dinamo Romprest -Tomis Constanța: 3-1 (25-19; 26-24; 21-25; 25-19)

Victorie necesară pentru dinamoviste sâmbătă, 21 ianuarie, în București, în fața adversarelor din Constanța, având în vedere presiunea mare pe zona de play-off la care sunt candidate, în acest moment, cel puțin 6 echipe.

Dinamovistele au invins clar, cu 3-1, dar meciul a fost disputat cu faze deosebit de spectaculoase, elevele lui Zoran Terzici fiind cele care au condus ostilitățile de la cap la coadă chiar și în setul trei pe care l-au cedat la scorul de 21-25. Dinamo joacă din ce în ce mai consistent și confirmă valoarea promisă la începutul de campionat.

Volei feminin – Returul 16-imilor Cupei Challenge

Dinamo Romprest - Omichka Omsk: 2-3 (20-25; 23-25; 25-21; 25-22; 3-15)

Din_01Dinamovistele lui Zoran Terzici nu au reușit să întoarcă rezultatul și soarta calificării în partida desfășurată miercuri, 18 ianuarie, cu rusoaicele de la Omichka.

Fetele noastre au început mai slab meciul și destul de repede s-au văzut conduse cu 2-0 la seturi. Setul trei a marcat o revenire spectaculoasă în joc și s-a ajuns la scorul de 2-2 pe seturi. Iar când Dinamo era pe val și începusem să sperăm în victoria echipei noastre, liberoul Andreea Dimeny s-a accidentat și  a fost înlocuită de Ana-Maria Ștefan.

Intreruperea pentru câteva minute a meciului, precum și faptul că Ana-Maria nu era pregătită să joace libero, a scos din mână echipa iar setul cinci s-a încheiat cu un nedrept 3-15.

Dinamo încheie parcursul european dar principala miză a echipei a fost și rămâne campionatul intern unde sperăm într-o evoluție pozitivă în acest sezon.

Volei – Divizia A1, feminin: etapa a IX-a

Dinamo Romprest  - CSM Bucuresti: 2-3

Sâmbătă, 14 ianuarie, sala Extreme din Capitală a fost gazda întâlnirii dintre Dinamo Romprest si CSM Bucuresti, contând pentru etapa a 9-a a diviziei A. Partida s-a încheiat cu victoria CSM-ului cu 3-2, scorul pe seturi fiind: 25-17; 26-24; 18-25; 21-25; 15-13.

Pagina 58 din 61

<< Început < Anterior 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 30 noiembrie - 6 decembrie 2020

Handbal. EHF European League (etapa 5), 1 decembrie, ora 19:45: Fuchse Berlin (Ger) – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 12), 4 decembrie: AHC Dunărea Călărași – Dinamo. Se dispută în București

Volei masculin. Divizia A1 (Turneul 4), 5 decembrie, ora 14:00: Dinamo – SCMU Craiova. Se dispută la Dej

Box. Campionatul European de juniori, 23 noiembrie – 3 decembrie, Sofia (Bulgaria)

Box. Campionatul Național de cadeți, 3-6 decembrie, Arad

Tir. Cupa României seniori, aer comprimat, 3-5 decembrie, București