Home Volei masculin

Volei masculin

Volei – Divizia A1, masculin, editia 2013-2014: etapa a 2-a

Dinamo București - Explorări Baia Mare: 3-0 (27-25, 25-21, 25-16)

Sâmbătă,19 octombrie, s-au desfășurat partidele etapei a 2-a a Diviziei A1 la volei masculin. Cea mai așteptată partidă a etapei a fost cea disputată între Dinamo și Exlporări, deschisă oricărui rezultat din punct de vedere al șanselor celor două formații. Cu toate acestea, desfășurarea partidei a demonstrat cu totul altceva. Dacă în primul set disputa a fost pe măsura așteptărilor, jocul desfășurându-se într-o notă de echilibru, cu răsturnări de scor și o adjudecare la limită din partea bucureștenilor, în următoarele două seturi jocuri a decurs într-un singur sens, băimărenii contând tot mai puțin în fața unei echipe dinamoviste bine sudate și care a prestat un joc foarte bine coordonat.

Victoria din această etapă aduce din nou în portofoliul lui Dinamo toate punctele puse în joc, astfel că, după doar 2 etape, cu cele 6 puncte contabilizate până acum, Dinamo se înscrie în grupa echipelor care se bat pentru ocuparea primului loc al clasamentului.

Etapa viitoare, programată pentru sâmbătă, 26 octombrie, aduce alt test major pentru echipa noastră care se va deplasa la Zalău unde va juca împotriva CSVM-ului care vine după două victorii importante: contra Craiovei și a CSM-ului din București. Să le urăm mult succes băieților noștri care sunt foarte determinați și hotărâți ca, în această ediție de Campionat,  să ocupe un loc pe podium.

Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 20 octombrie 2013, ora 2030

Volei – Divizia A1, masculin, editia 2013-2014: etapa 1

Phoenix Șimleu Silvaniei - Dinamo București: 1-3 (19-25, 9-25, 25-21, 20-25)

VB__22Miercuri, 16 octombrie, a debutat noua ediție de campionat la Volei masculin, Divizia A1. Pentru prima etapă, echipa noastră s-a deplasat acasă la Phoenix, cu un lot condus de antrenorul Daniel Rădulescu și compus din următorii jucători: Filip Despotovski, Mircea Roman, Marius Şoloc, Bogdan Mureşan, Marius Drăghici, Davor Brcic, Milos Gavrilovic, Bogdan Dobre şi Răzvan Olteanu.

În această primă partidă, Dinamo a reușit o victorie destul de facilă, având o evoluție excelentă mai ales în primele două seturi. Pe fondul unei relaxări a jucătorilor noștri, adversarii au reușit să revină în setul al 3-lea și chiar să-l câștige, însă finalul partidei a aparținut, din nou, dinamoviștilor care, cu scorul general de 3-1, au plecat acasă avand tolba plină cu toate cele 3 puncte puse în joc, asigurându-și un start de sezon foarte bun, pe măsura obiectivului stabilit pentru acest campionat: ocuparea unui loc pe podium.

Etapa următoare se va desfășura sâmbătă, 19 octombrie, când Dinamo va primi acasă, în noua sală din șos. Ștefan cel Mare, vizita băimărenilor de la Știința Explorări, într-o partidă care va începe de la ora 17.00 și la care sperăm să vină un număr cât mai mare de fani dinamoviști care să susțină formația noastră.

Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 16 octombrie 2013, ora 2330

Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: finalul campionatului

Dinamo București - locul 6 la finalul ediției de campionat 2012-2013

Ieri, 15 aprilie, pentru Dinamo și Unirea Dej, s-a consumat și ultimul act al campionatului Diviziei A1 la volei masculin. Băieții noștri au fost învinși acasă cu 1-3, înfrângere care, adăugată celor două suferite la Dej, a stabilit și scorul final general al partidelor fazei a 3-a a play-off-ului: 3-0 pentru Unirea.

În urma acestui rezultat, Dejul se clasează pe poziția a 5-a a ierarhiei finale a campionatului, în timp ce Dinamo se poziționează la jumătatea clasamentului, pe locul 6. Este un loc, în mod evident, sub valoarea reală a lotului nostru de jucători, însă trebuie să remarcăm din nou ceea ce atrăgeam atenția și pe parcursul derulării etapelor, și anume că în campionatul masculin valorile echipelor s-au apropiat extrem de mult, diferențele fiind nesemnificative. În aceste condiții, ordinea ierarhiei finale, oricare ar fi ea, nu trebuie să suprindă pe nimeni, fiind posibil orice.

Cu speranța unei creșteri valorice și a unei mai bune evoluții în ediția viitoare de campionat, să-i felicităm pe băieții noștri și să le urăm succes în competițiile viitoare din acest an.

Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 16 aprilie, ora 1115

Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza II, partida 1

Volei_Baieti__Playoff_2_2013Dinamo București vs Municipal LPS P. Neamt 3-0 (25-13; 25-12; 25-16 )

Sâmbătă, în sala Extreme din București, s-a disputat partida fazei a II-a din play-off, dintre Dinamo si LPS Piatra Neamț.

A fost un meci fără istorie, câștigat lejer de dinamoviști, așa cum arată evoluția scorului pe seturi, diferența de valoaree dintre cele două loturi fiind mai mult decât evidentă.

Conform protocolului dintre cele două formații, câștigătoarea acestei partide urmează să meargă mai departe, în faza a III-a, unde va întâlni pe câștigătoarea dintre CS Unirea Dej și  CSM Agronomia Bucuresti, aceasta fiind, de altfel, și ultimul act al ediției de campionat 2012-2013, după care vom avea ierargia finală a Diviziei A1 la volei masculin.

Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 26 martie 2013, ora 1115

Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza I, partida 2

VB_002Dinamo vs Remat Zalau: 3-2 (25-16; 25-16; 22-25; 12-25; 15-13)

Meciul cu numărul doi din cadrul primei faze a playoff-ului diviziei A1, s-a desfasurat aseară, în sala Extreme din București și s-a terminat cu victoria dinamoviștilor care au obținut victoria cu scorul de 3-2, la capătul unei partide extrem de disputate.

Meciul a început în nota de dominare, pe alocuri categorică, a elevilor antrenorului Daniel Rădulescu. Primul set a fost de la prima minge și până la ultima, al dinamoviștilor care au condus permanent,  scorul ajungând, la un moment dat, la 20-14, pentru ca, în final, să fie 25-16, fără ca Dinamo să lase impresia că forțeaza prea mult.

Setul doi a fost câștigat cam în aceeași manieră de către dinamoviști iar diferențe de scor cum ar fi 12-6 și 20-11, spun totul despre cine a condus ostilitățile în teren. Setul s-a terminat cu un categoric 25-16 iar noi ne uitam la ceas să vedem dacă meciul va dura mai mult de o oră. Și a durat chiar două pentru că antrenorul Zalăului a făcut o mutare inspirată, introducând în teren un jucător, Gheorghiță, care a limpezit jocul REMAT-ului și, de la 19-17 pentru Dinamo în setul 3, Zalăul a întors soarta jocului și a câștigat setul cu 25-22.

Citeşte mai mult... [Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza I, partida 2]

Pagina 42 din 54

<< Început < Anterior 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Următor > Sfârşit >>

Începând cu data de 21 iulie a.c., se va opri vânzarea abonamentelor pentru agrement la înot. Motivul: imposibilitatea de a onora un număr foarte mare de solicitări, în condițiile în care accesul în bazinul olimpic descoperit este restricționat la 56/28 de persoane. Măsura este una temporară, iar reluarea vânzării se va produce după epuizarea abonamentelor aflate în derulare.

• PROGRAM BAZINUL ÎN AER LIBER DINAMO, SĂPTĂMÂNA 20-26.07.2020

LUNI-VINERI

09:00 - 13:30 - INIȚIERE

14:00 - 16:30 - AGREMENT (culoarele 1-8)

17:00 - 20:30 - AGREMENT (culoarele 1-4)

17:00 - 20:30 - INIȚIERE (culoarele 5-8)

Sâmbăta și duminica între orele 08:00 - 20:00

2. Direct la bazin: începând cu ora 13:00 în cursul săptămânii; începând cu ora 8:00 (sâmbătă și duminică)

Pentru toate informațiile despre accesul în bazinele de înot Dinamo, accesați linkul următor:

Declaratia pe propria răspundere pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu COVID-19 se poate descărca de aici: FORMULAR