Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Dinamo încheie prima faza cu victorii pe linie

Divizia A2, etapa 14: Dinamo - CNNT Juniors Craiova 3-0 (25-6, 25-16, 25-14).

Din_-_CNNT_CraiovaJucătorii de la Dinamo au încheiat prima parte a diviziei secunde cu o nouă victorie obținută în minimum de seturi. După 14 etape (12 meciuri în total), echipa antrenată de Daniel Rădulescu are 36 de puncte și niciun set pierdut. Lider detașat, Dinamo va sta în faza următoare a campionatului.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo încheie prima faza cu victorii pe linie]

Volei masculin. O noua victorie fata set pierdut

Divizia A2, etapa a 13-a: CSU Știința București - Dinamo 0-3 (12-25, 19-25, 17-25)

EchipaJucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au obținut cea de a 11-a victorie stagională, fără să fi pierdut vren set. Dinamo mai are un singur meci de disputat din prima fază a campionatului, pe teren propriu, săptămâna viitoare, cu CNNT Juniors Craiova. Clasată pe primul loc, Dinamo nu va mai juca în etapa I a Fazei a II-a (sistem play-off), ci direct în etapa a II-a (turneu de 4 / 31 martie – 2 aprilie).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. O noua victorie fata set pierdut]

Volei masculin. Dinamo, a zecea victorie fara set pierdut

Divizia A2, Seria est (etapa 12): Dinamo - CSU Suceava 3-0 (25-20, 25-13, 25-19)

Soloc_cu_RapidVoleibaliștii de la Dinamo se îndreaptă, fără pași greșiți, spre o revenire logică pe prima scenă a voleiului masculin. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au obținut sâmbătă cea de a zecea victorie din Seria Est a Diviziei A2, la fel de categorică precum și anterioarele: 3-0 cu CSU Suceava. Dinamoviștii n-au pierdut nici măcar un singur set de la începutul sezonului, dovedind o valoare net superioară față de celelalte competitioare.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo, a zecea victorie fara set pierdut]

Volei masculin. Dinamo, eliminata in turul preliminar al Cupei

Știința Bacău – Dinamo 3-2 (22-25, 25-20, 25-18, 22-25, 15-13)

Stiinta-Bacau-Dinamo-Bucuresti-11Echipa masculină de volei Dinamo a început noul sezon competițional cu un meci disputată sâmbătă la Bacău, contând pentru turul preliminar al Cupei României. După un meci extrem de disputat, decis în tie-break, gazdele s-au impus cu 3-2. În decisiv, Dinamo a condus cu 12-11, dar ultimele mingi au fost gestionate mai bine de băcăuani. În acest sezon, Dinamo va juca în Divizia A2.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo, eliminata in turul preliminar al Cupei]

Volei masculin. Dinamo, vicecampioana la minivolei

Minivolei_baieti_argint_2016Echipa masculină de minivolei a CS Dinamo (antrenor, Cristache Catană) a încheiat ope poziție de argint turneul final al Campionatului Național desfășurat la Blaj. Cei mai mici jucători alb-roșii au cedat greu în finala cu CSȘ Botoșani, scor 2-3, setul decisiv fiind încheiat cu 15-13. Până în finală, jucătorii noștri au trecut în semifinale de Tomis Constanța cu 3-1 și au încheiat pe locul doi grupa preliminară în care au evoluat (3-1 cu LAPI Dej, 0-3 cu CSS Botoșani și 3-1 cu CNNT Craiova).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo, vicecampioana la minivolei]

Pagina 42 din 74

<< Început < Anterior 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 6-12 mai

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 1), miercuri 8 mai, ora 19:00: CSU Sibiu – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 7), miercuri 8 mai, ora 18:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 4), sâmbătă 11 mai, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache

Polo. Superliga Suzuki, finala (meci 3), sâmbătă 11 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 8), sâmbătă 11 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Popești Leordeni. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 2), duminică 12 mai: Dinamo – CSU Sibiu. Sala Dinamo

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 9), duminică 12 mai, ora 21:30: Dinamo 1948 – UTA Arad. Stadionul urmează a fi anunțat

Lupte. Turneul mondial de calificare la Jocurile Olimpice, 9-12 mai, Istanbul

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)