Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Divizia A1, etapa 16. Meci fără istoric la Zalău

Municipal Zalău – Dinamo 3-0 (25-20, 25-11, 25-20)

Din-Dej_3.jpgEchipa masculină de volei Dinamo nu a putut să-și recupereze la Zalău punctele pierdute pe teren propriu. La fel ca turul campionatului, zălăuanii s-au impus sâmbătă, în etapa a 16-a, cu 3-0. Duelul dintre locurile doi și trei din clasamentul la zi al Diviziei A1 nu a avut practic istoric. Dinamo rămâne pe locul trei, cu 31 der puncte, cu trei mai mult decât următoarea clasată, SCMU Craiova. În etapa următoare, dinamoviștii vor juca în deplasare, la Explorări Baia Mare.

CS Dinamo, 07 februarie 2015, ora 23:00

Volei masculin. Divizia A1, etapa 15. Victorie dramatică

Dinamo București – SCMU Craiova 3-2 (25-17, 25-16, 22-25, 21-25, 16-14)

VB__053.jpgVoleibaliștii de la Dinamo au obținut miercuri o victorie extrem de importantă în fața principalei contracandidate la locul trei în Divizia A1, SCM U Craiova. ”Alb-roșii” au câștigat partida disputată în Sala Dinamo, contând pentru etapa a 15-a, cu scorul de 3-2, la capătul unui meci cu un final dramatic. Dinamoviștii au condus cu 2-0, au fost egalați la seturi și au tranșat partida în tie-break.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 15. Victorie dramatică]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 14. Înfrângere neașteptată

Steaua București – Dinamo București 3-2 (21-25, 20-25, 25-16, 25-18, 15-10)

VM_Din-ST__02.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a fost învinsă sâmbătă în deplasare de ultima clasată, Steaua București, cu scorul de 3-2, într-un meci contând pentru etapa a 14-a a Diviziei A1. Rezulatul este unul surprinzător, atât prin prisma diferenței de valoare dintre cele două loturi, cât și a tradiției ultimilor ani. ”Sunt șase-șapte ani de când Steaua nu ne-a mai învins”, precizează team-managerul echipei Dinamo, Dan Drăgușin.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 14. Înfrângere neașteptată]

Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București – Unirea Dej 3-1 (23-25, 25-17, 28-26, 25-10)

VM_Din-Dej__04.jpgEchipa masculină de volei CS Dinamo a făcut primul pas spre semifinalele Cupei României, după ce a învins cu 3-1 pe Unirea Dej, în manșa tur a sferturilor de finală. Meciul s-a disputat luni seară în Sala Polivalentă din ”Șoseaua Ștefan cel Mare” și s-a decis practic în setul trei, când roș-albii s-au impus în prelungiri, cu 28-26. Returul este programat pe 18 februarie.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 13. Victorie dificila cu Dej

Dinamo – Unirea Dej 3-2 (25-22, 24-26, 25-19, 19-25, 15-13)

VM_Din-Dej_25.01.15.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a obținut o victorie dificilă în meciul disputat duminică, pe teren propriu, cu Unirea Dej, contând pentru etapa a 13-a a Diviziei A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au fost nevoiți să se întrebuințeze la maximum pentru a se impune cu 3-2 în fața unei formații care s-a agățat de fiecare minge. Cele două puncte câștigate în meciul cu Dej le permite dinamoviștilor să rămână pe locul 3 în clasamentul Diviziei A1 (28 puncte în total).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 13. Victorie dificila cu Dej]