Home Haltere

Haltere

Haltere. Doua trofee pentru Dinamo la Cupa Romaniei la tineret

Haltere_Daniela_Manea_CR_Tineret_2019Daniela Manea și Cristian Luca au câștigat Cupa României la tineret, ccompetiție desfășurată la Onești în perioada 13-17 mai. Dumitru Breahnă s-a clasat pe locul 2.

Citeşte mai mult... [Haltere. Doua trofee pentru Dinamo la Cupa Romaniei la tineret]

Haltere. Dinamovistii au făcut legea la Cupa Romaniei

Haltere_rosu_laurentiuHalterofilii dinamoviști, antrenați de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, au câștigat trei trofee (trei locuri I) la Cupa României, competiție desfășurată la București, în perioada 23-26 aprilie.

Citeşte mai mult... [Haltere. Dinamovistii au făcut legea la Cupa Romaniei]

cristian_luca_CN_seniori_2018_AradHalterofilul dinamovist Cristian Luca (20 de ani) a reușit să obțină prima performanță majoră la nivel de seniori. Sportivul de la CS Dinamo, antrenat la club de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, și-a încheiat evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg (record personal)

Citeşte mai mult... [Haltere. Cristian Luca, medalie de bronz la Campionatele Europene de seniori la procedeul smuls, locul 4 la totalul olimpic!]

Halterofilul dinamovist Cristian Luca, sportiv descoperit și antrenat la club de Anton Ficzi, a reușit prima performanță majoră la nivel de seniori. Cristian Lica și-a încheiat sâmbătă evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg. La procedeul aruncat, dinamovistul s-a clasat pe locul 5.

Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei

Breahna_Calancea_si_FicziComplexul Sportiv Național Bascov-Budeasa (Argeș) a găzduit competițiile finale ale Cupei României la juniori I și juniori III. Sportivii de la CS Dinamo, antrenați de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, au câștigat trei trofee. La juniori I, pe prima treaptă a urcat proaspătul dinamovist Dumitru Breahnă (foto, alături de antrenorii dinamoviști), la categoria 96 kg.

Citeşte mai mult... [Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei]