Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Volei feminin. Alida Cioroianu, MVP in meciul cu Lugoj

Divizia A1 (play-off), etapa 4: Dinamo – CSM Lugoj 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

VF_Dinamo_-_Lugoj_victDinamo a disputat pe 27 aprilie restanța cu CSM Lugoj, din etapa a 4-a a Diviziei A1 (faza a doua, play-off locurile 1-6). MVP-ul partidei a fost Alida Cioroianu, care a punctat eficient și a blocat bine centrul terenului.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Alida Cioroianu, MVP in meciul cu Lugoj]

Rugby. Buldogii au făcut un meci curajos in Banat

Superliga CEC Bank, etapa 12: Timișoara Saracens - Dinamo 36-14

R_dinamo_-_timisoara_22Rugbyștii de la Dinamo au întâlnit în etapa a 12-a campioana en titre. Chiar dacă nu a putut miza pe 12 jucători (indisponibili), Dinamo a jucat curajos în fața timișorenilor, care au intrat în teren cu cel mai bun lot.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii au făcut un meci curajos in Banat]

Handbal. Victorie uriasa, care ne duce mai aproape de finala

Liga Națională, play-off (Grupa B, meci 3): Steaua - Dinamo 24-28 (10-14)

CSA_Steaua_-_Dinamo_Bucuresti_0027Handbaliștii de la Dinamo au dominat clar meciul de la Chiajna, disputat pe 25 aprilie, și păstrează cinci puncte avans în clasamentul Grupei B, față de Turda. Amine Bannour a marcat 12 goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Victorie uriasa, care ne duce mai aproape de finala]

Baschet. Dinamo Stiinta, replica frumoasa in sfertul de finala cu CSU Sibiu

Liga Națională, sferturi de finală (meciurile 1 și 2): CSU Sibiu – Dinamo Știința 81-75 și 91-82

BM_CSU_Sibiu_-_DinamoBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au făcut două meciuri bune la Sibiu, în compania celei mai în formă echipe a momentului în baschetul românesc (liderul sezonului regulat și câștigătoare a Cupei României). Gazdele au fost nevoite să se întrebuințeze serios pentru a se impune în fața unei ambițioase echipe alb-roșii, care a demonstrat astfel că nu întâmplător a ajuns în play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, replica frumoasa in sfertul de finala cu CSU Sibiu]

Vizita_ministru_sala_gimnasticaMinistrul afacerilor interne, Carmen Dan, și reprezentanții CNI au vizitat astăzi noua sală de gimnastică a Clubului Sportiv Dinamo, ce urmează a fi inaugurată în perioada următoare. Sala este finalizată din punct de vedere al construcției, fiind cea mai mare din țară și având toate condițiile cerute de standardele internaționale. În acest moment se efectuează procedurile pentru racordarea la utilități a noii construcții și urmează să fie utilată cu aparate noi de gimnastică.

Citeşte mai mult... [Eveniment. Ministrul Carmen Dan si reprezentantii CNI au vizitat noua sala de gimnastica de la CS Dinamo]

Volei masculin. Recital in alb-rosu: victorie zdrobitoare cu CSM Bucuresti

Divizia A1, faza a II-a, etapa 8: Dinamo - CSM București 3-0 (25-18, 25-13, 25-23)

VM_Cuk_cu_CSMBVoleibaliștii de la Dinamo au făcut spectacol în meciul cu contracandidata directă la locul 4. Victoria a fost zdrobitoare, singura perioadă demnă de notat a oaspeților fiind în setul trei, când au revenit de la 19-14 pentru 19-20 (șase puncte consecutive). Meciul s-a încheiat însă apoteotic cu un blocaj de unul singur reușit de Despotovski, coordonatorul dinamovist. Excelent jocul întregii echipe conduse de Daniel Rădulescu.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Recital in alb-rosu: victorie zdrobitoare cu CSM Bucuresti]

<< Început < Anterior 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Următor > Sfârşit >>

Pagina 199 din 686

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948