logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
Handbal. Cupa EHF. Dinamo incheie Grupa A pe locul 3

SC Magdeburg - Dinamo 39-22 (17-9)

sandru_cu_magdeburgHandbaliștii de la Dinamo și-au încheiat aventura europeană în sezonul 2015-2016. Alb-roșiii au cedat duminică la Magdeburg (Germania), în ultimul meci al Grupei A a Cupei EHF, scor 39-22 (17-9) și rămân cu cele cinci puncte câștigate anterior. Din acest sezon, Dulăii rămân de asemenea cu imaginea senzaționalei remontări din primul meci cu Granollers, pe care l-au câștigat cu 29-28 după ce au fost conduși cu 10 goluri, dar și cu evoluția frumoasă din partida cu Magdeburg de la București. Și evident, cu victoria și egalul cu Aalborg, reprezentanta unui handbal, cel danez, mult mai bine cotat decât cel românesc.

Citeşte mai mult... [Handbal. Cupa EHF. Dinamo incheie Grupa A pe locul 3]

Polo. Dinamo – vicecampioana nationala la juniori I

echipa_vicecampioana_2016Poloiștii de la Dinamo au cucerit medaliile de argint la Campionatul Național de juniori I, la finele unui turneu în care au cedat doar în fața celor de la Crișul Oradea. Din cele zece meciuri disputate în cele două turnee finale, unul la Oradea și unul la București, elevii antrenorilor Florea Dumitrache și Robert Fiereșteanu au câștigat opt întâlniri. Turneul de la București s-a încheiat duminică, 27 martie.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo – vicecampioana nationala la juniori I]

Rugby. Cupa Romaniei. Invinsi, dar felicitati pentru atitudine

Dinamo – Steaua 13-22 (10-0)

din-steaua_cupa_romanieiRugbiștii de la Dinamo au cedat duminică pe teren propriu, în etapa a 2-a a Cupei României, în fața rivalei bucureștene, Steaua. Dinamo a avut o primă repriză foarte bună, în care a dominat clar pe înaintare, efortul grămezii fiind răsplătit cu un eseu de penalizare, transformat de Tudorel Bratu. Mijlocașul la grămadă, revenit în echipă după convocarea la echipa națională, a mai concretizat o lovitură de pedeapsă în prima repriză: 10-0 la pauză.

Citeşte mai mult... [Rugby. Cupa Romaniei. Invinsi, dar felicitati pentru atitudine]

Handbal. Cupa EHF. Dinamo vrea sa dea lovitura la Magdeburg

vranko_cu_magdeburgDinamo‬ încearcă să dea astăzi lovitura la Magdeburg, în ultimul meci din Grupa A a Cupei EHF, programat la ora 18:00. Alb-roșiii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au nevoie de o victorie pentru a-și asigura calificarea în sferturile de finală ale competiției. Chiar dacă în tur, la București, echipa germană s-a impus cu 34-33, să nu uităm că la pauză Dinamo a avut avantaj de 4 goluri (18-14) și că a condus în cea mai mare parte a meciului.

Citeşte mai mult... [Handbal. Cupa EHF. Dinamo vrea sa dea lovitura la Magdeburg]

BOX. Dinamo – patru trofee la Cupa Romaniei de la Braila

Cupa_Romaniei_2016_BrailaSecția de box de la CS Dinamo (antrenori, Napoleon Gheorghe și Dumitru Dorobanțu) a fost la înălțime la Cupa României pentru seniori de la Brăila, competiție încheiată sâmbătă cu o gală finală extrem de spectaculoasă. La show au contribuit din plin și boxerii dinamoviști, patru dintre ei impunându-se la categoriile lor de greutate. Numai trei au boxat însă în gala finală, pentru că Bogdan Juratoni (75 kg) a câștigat prin neprezentarea adversarului.

Citeşte mai mult... [BOX. Dinamo – patru trofee la Cupa Romaniei de la Braila]

Gimnastica. FIG Challenge Cup-Doha. Diana Bulimar, argint la sol

bulimar_doha_2016Diana Bulimar (CS ‪‎Dinamo‬) a avut o evoluție frumoasă la sol, în cadrul competiției FIG Challenge Cup de la Doha. Didi a obținut sâmbătă medalia de argint, după ce arbitrii au notat-o cu 14.125. Pe primul loc s-a clasat Giulia Steingruber (Elveția), cu 14.700. Tot la sol, Dora Vulcan (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 7, cu 12.900. Cele două gimnaste de la Dinamo au fost prezente și în finala de la paralele, cu următoarele clasări: 7. Dora Vulcan 13.000 și 8. Diana Bulimar 11.925.

Citeşte mai mult... [Gimnastica. FIG Challenge Cup-Doha. Diana Bulimar, argint la sol]

<< Început < Anterior 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 Următor > Sfârşit >>

Pagina 409 din 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești