Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Rugby. Dinamo joaca acasa barajul pentru 1-4 in Cupei Regelui

Etapa 7: CSM Știința Baia Mare – Dinamo 28-15 (raport eseuri 4-0)

Din-BM_BMVRugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă în deplasare, în ultima etapă a primei faze din Cupa Regelui, scor 28-15 pentru liderul Știința Baia Mare, dar au încheiat ”parțialul” competiției pe locul 4 și joacă astfel barajul pentru semifinale pe teren propriu, săptămâna viitoare, cu Poli Iași (locul 5).

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo joaca acasa barajul pentru 1-4 in Cupei Regelui]

Haltere. Salba de medalii la Nationalele de seniori

onica_CN_seniori_16Halterofilii de la Dinamo (antrenori, Anton Ficzi și Valeriu Calancea) se întorc cu 15 medalii de la Campionatele Naționale de seniori, competiție desfășurată la Bascov. Repartiția trofeelor: patru locuri întâi, opt locuri secunde și trei clasări pe treapta a treia. Vedeta delegației a fost Nicolae Onica (105 kg / foto, pe locul 1), triplu campion național.

Citeşte mai mult... [Haltere. Salba de medalii la Nationalele de seniori]

Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 11: Dinamo - Odorhei 27-27 (10-13)

ragot_cu_OdorheiHandbaliștii de la Dinamo au remizat joi pe teren propriu cu HC Odorhei, în etapa a 11-a a Ligii Zimbrilor, 27-27 (10-13), la finele unui meci în care campionii au fost conduși din start până în minutul 59. Golul egalării l-a reușit Allahkaram Esteki.

Citeşte mai mult... [Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes]

Rugby. Dinamo, locul 4 dupa victoria de cinci puncte cu U Cluj

Cupa Regelui, etapa 6: Dinamo – Universitatea Cluj 34-22 (4-1 raportul eseurilor)

CReg_Din_-_CjRugbiștii de la Dinamo sunt în grafic în Cupa Regelui. Jucătorii antrenați de Ștefan Demci și Cristi Hîldan s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu U Cluj (34-22), în etapa a șasea, victorie cu punct bonus ofensiv. Succesul i-a dus pe dinamoviști pe locul 4 în clasament, unde sunt șanse mari să rămână și după ultima etapă.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo, locul 4 dupa victoria de cinci puncte cu U Cluj]

Scrima. Amalia Tataran a castigat Trofeul Alfredo Bachelli

amalia_tataranAmalia Tătăran a câștigat ediția 2016 a Trofeului Alfredo Bachelli la spadă, după ce a învins-o în finală pe campioana olimpică Ana Maria Popescu (Steaua). A șasea ediție a competiției internaționale s-a desfășurat în Sala Polivalentă din Craiova, iar în meciul pentru aur, Amalia s-a impus detalașt, scor 15-8.

Citeşte mai mult... [Scrima. Amalia Tataran a castigat Trofeul Alfredo Bachelli]

Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor

Divizia A, seria este, etapa 7: Rapid – Dinamo 26-18 (13-4)

rapid_-_dinamo1Handbalistele de la Dinamo au pierdut la scor derbyul Diviziei A, disputat duminică în Giulești. Soarta meciului s-a decis încă din prima repriză, când jucătoarele în alb și roșu au intrat greu în joc. Primul gol l-au marcat abia în minutul 10, iar până la pauză au adunat patru reușite.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Esec in Giulesti, dupa un debut de meci sovaitor]

<< Început < Anterior 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 Următor > Sfârşit >>

Pagina 367 din 686

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948