logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Scrima. Madalin Bucur, campion balcanic la sabie

bucur_OKOrașul Nis din Serbia a găzduit la finele săptămânii trecute Campionatele Balcanice la scrimă, pentru toate armele. O parte dintre sportivii de top ai secției de la CS Dinamo au participat la această competiție și s-au întors acasă cu patru medalii, dintre care una de aur, obținută de Mădălin Bucur în proba individuală de sabie. În finala competiției, Bucur l-a învins pe colegul său de la Dinamo, Cristian Bițucă, acesta obținând astfel medalia de argint.

Citeşte mai mult... [Scrima. Madalin Bucur, campion balcanic la sabie]

Volei masculin. Divizia A1 – etapa 2. Invinsi de Explorari Baia Mare

Et_2_Din_-_Baia_MareVoleibaliștii de la Dinamo au cedat luni pe teren propriu meciul disputat cu Știința Explorări Baia Mare, în etapa a 2-a a Diviziei A1, scor 1-3 (25-21, 15-25, 19-25, 22-25). Dinamo a început în formula Mureșan, Șoloc, Harbuz, Bălan, Dobre, Manda – Ghimeș (libero) și a dominat categoric primut set. Roș-albii s-au distanțat la 22-16 și au închis setul cu 25-21.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Divizia A1 – etapa 2. Invinsi de Explorari Baia Mare]

Baschet. Dinamo, neinvinsa pe teren propriu. Dahlman, senzational

Liga Națională, etapa 6: Dinamo - SCMU Craiova 83-71 (34-45)

Et._6_DahlmanBaschetbaliștii de la Dinamo au început săptămâna cu dreptul! Jucătorii antrenați de Ako Todorov s-au impus luni pe teren propriu cu 83-71 în fața celor de SCMU Craiova, după ce oaspeții au condus cu 11 puncte la pauza mare, 34-45. Meciul a contat pentru etapa a șasea a Ligii Naționale masculine de baschet și vine ca o încălzire pentru partida de duminică, 8 noiembrie, derbyul așteptat de toată suflarea alb-roșie: Dinamo – Steaua (Sala Dinamo, ora 18:00).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo, neinvinsa pe teren propriu. Dahlman, senzational]

Astăzi, cuplaj baschet – volei în Sala Dinamo

Et._4_Din-TgJ_2Săptămâna începe cu două meciuri ofertante în Sala Dinamo din Capitală. Astăzi, la ora 17:30, baschetbaliștii de la Dinamo întâlnesc SCMU Craiova în etapa a 6-a a Ligii Naționale. După eșecul de la Galați, alb-roșiii lui Ako Todorov vor să le ofere fanilor un succes și să-și păstreze invincibilitatea pe teren propriu. Oaspeții sunt pe locul 4 în clasament, cu 9 puncte (4 victorii / 1 înfrângere), în timp ce Dinamo este pe locul 6, cu 8 puncte (3/2).

Citeşte mai mult... [Astăzi, cuplaj baschet – volei în Sala Dinamo]

Volei feminin. Divizia A1 - etapa 4. Inca o victorie de 3 puncte

Et_3_Din-CjEchipa feminină de volei Dinamo București și-a mai adăugat trei puncte în clasament, după ce a câștigat sâmbătă pe teren propriu meciul cu Penicilina Iași, din etapa a 4-a a Diviziei A1: 3-1 (23-25, 25-22, 25-19, 25-16). Antrenorul dinamovist Branko Gajic a început în formula: Alida Marcovici, Liana Badea, Irina Horeică, Elena Lăpușneanu, Alice Kapelovies și Andra Artin. Pe postul de libero au jucat pe rând Ana Maria Ștefan și Roxana Țucmeanu.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Divizia A1 - etapa 4. Inca o victorie de 3 puncte]

Polo. Superliga-etapa 5. Infrangeri în bazinul campioanei

CSM Digi Oradea – Dinamo 14-8 (2-2, 4-1, 5-4, 3-1) și 16-9 (6-3, 1-2, 5-3, 4-1)

digi-dinamo_sandorPoloiștii de la Dinamo au fost învinși în cele două meciuri susținute vineri și sâmbătă la Oradea, în fața campionilor de la CSM Digi, contând pentru etapa a 5-a a Superligii. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Alex Matei au început bine meciul de vineri, când au condus cu 1-0 și au terminat la egalitate prima repriză (2-2). Orădenii și-au valorificat însă forța superioară, desprinzându-se din repriza a doua, pe care și-au adjudecat-o cu 4-1.

Citeşte mai mult... [Polo. Superliga-etapa 5. Infrangeri în bazinul campioanei]

<< Început < Anterior 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 Următor > Sfârşit >>

Pagina 446 din 686

Săptămâna 6-12 mai

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 1), miercuri 8 mai, ora 19:00: CSU Sibiu – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 7), miercuri 8 mai, ora 18:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 4), sâmbătă 11 mai, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache

Polo. Superliga Suzuki, finala (meci 3), sâmbătă 11 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 8), sâmbătă 11 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Popești Leordeni. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 2), duminică 12 mai: Dinamo – CSU Sibiu. Sala Dinamo

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 9), duminică 12 mai, ora 21:30: Dinamo 1948 – UTA Arad. Stadionul urmează a fi anunțat

Lupte. Turneul mondial de calificare la Jocurile Olimpice, 9-12 mai, Istanbul