Home Lupte greco-romane

Lupte greco-romane

Lupte greco-romane. Memorialul Nicolae Martinescu – ediția a II-a

Memorial_Martinescu_2015__01Sala de lupte greco-romane din Complexul Sportiv Dinamo a găzduit sâmbătă, 23 mai, a doua ediție a ”Memorialului Nicolae Martinescu”, competiție organizată în memoria celui care a fost campion olimpic în 1972 și multiplu medaliat european și mondial, decedat în luna aprilie a anului 2013. Concursul a fost rezervat copiilor și cadeților.

Fotografii: Mihai Neacșu

Read more... [Lupte greco-romane. Memorialul Nicolae Martinescu – ediția a II-a]

Lupte. Alin Alexuc, medalie de aur la ”Internaționalele Bulgariei”

alin_alexuc_okLuptătorul dinamovist Alin Alexuc (25 de ani) și-a îmbogățit palmaresul din 2015 cu încă o medalie strălucitoare. Sportivul dinamovist, lider al lotului de greco-romane, s-a clasat pe locul întâi la Internaționalele Bulgariei, competiție ce poartă numele a doi mari luptători de la sud de Dunăre, Nikola Petrov și Dan Kolov. Alexuc a concurat la o categorie superioară, 130 kg, dar a avut o evoluție extrem de solidă. În finală, el l-a învins prin superioritate (10-0) pe egipteanul Mohamad Abdellatif.

Read more... [Lupte. Alin Alexuc, medalie de aur la ”Internaționalele Bulgariei”]

Lupte. Alin Alexuc, medalie de bronz la turneul de la Istanbul

lupte.alexucLuptătorul dinamovist Alin Alexuc (25 de ani) a urcat din nou pe podiumul de premiere al unui turneu internațional. După ce s-a clasat pe locul trei la Grand Prixul Ungariei (8 martie), cel mai valoros sportiv din luptele clasice românești a repetat performanța și la Memorialul Vehbi Emre&Hamit Kaplan de la Istanbul, în cadrul categoriei 98 kg. La aceeași competiție, Virgil Munteanu (59 kg) s-a clasat pe locul 5.

Alin Alexuc s-a fotografiat la Istanbul cu turcul Ildem Cenk, câștigătorul categoriei 98 kg

Read more... [Lupte. Alin Alexuc, medalie de bronz la turneul de la Istanbul]

Lupte greco-romane. Alin Alexuc, locul 3 la Grand Prixul Ungariei

alexuc._GP_Ungaria_2015Luptătorul dinamovist Alin Alexuc (25 de ani) s-a clasat pe locul 3 la Grand Prixul Ungariei, competiție desfășurată în orașul Szombathely, în zilele de 7 și 8 martie. Alexuc (cat. 98 kg) a trecut pe rând de A. Osaka (Jap), M. Nielsen (Nor) și A. Majoros (Ung), asigurându-și prezența în semifinale, unde a cedat în fața campionului mondial Kiss Balazs (Ung). Pentru bronz, Alexuc l-a învins pe un alt reprezentant al gazdelor, I. Nemeth. La turneu au participat luptători din 27 de țări.

Alin Alexuc (primul din dreapta), pe podium la Grand Prixul Ungariei

CS Dinamo, 08 martie 2015, ora 18:10

Lupte greco-romane. Alin Alexuc și Tomi Hinoveanu, campioni naționali

lupte.CN2015_Craiova_1Secția de lupte greco-romane a CS Dinamo București a încheiat Campionatele Naționale individuale de seniori cu un total de două medalii de aur. Competiția s-a desfășurat la Cluj Napoca, între 13-15 februarie, și a reunit peste 300 de luptători din întreaga țară. Titlurile de campioni au fost cucerite de cei mai valoroși luptători dinamoviști, Alin Alexuc (130 kg) și Tomi Hinoveanu (71 kg).

Read more... [Lupte greco-romane. Alin Alexuc și Tomi Hinoveanu, campioni naționali]

Page 16 of 20

<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.