logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
Polo. Replica buna in dubla cu vicecampioana CSM Digi Oradea

Superliga, etapa 8: Dinamo – CSM Digi Oradea 6-11 (1-2, 2-3, 1-3, 2-3) și 4-7 (0-3, 2-0, 0-2, 2-2)

Costi_cu_OradeaPoloiștii de la Dinamo nu au putut răsturna calculele hârtiei în dubla întâlnire cu CSM Digi Oradea, din etapa a 8-a a Superligii, dar au dat o replică bună vicecampioanei. Cu o echipă tânără, în formare, Dinamo a obligat mai puternica oponentă să muncească serios pentru a se impune, mai ales în meciul al doilea, când tabela a arătat 2-3 la pauza mare.

Citeşte mai mult... [Polo. Replica buna in dubla cu vicecampioana CSM Digi Oradea]

Volei feminin. Infrangere dupa un meci foarte disputat

CSU Medicina CSS Tg. Mureș – Dinamo 3-0 (25-21, 29-27, 29-27)

Din_cu_Tg_MVoleibalistele de la Dinamo au cedat sâmbătă în deplasare, la Tg. Mureș, la finele unui meci care a fost extrem de disputat, în pofida faptului că s-a încheiat în numărul minim de seturi. Dinamo a condus în toate cele trei ”parțiale”, a avut mingi de set atât în setul doi, cât și în al treilea, dar gazdele au revenit de fiecare dată.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Infrangere dupa un meci foarte disputat]

Handbal. 10 lei - biletul de acces la meciul Dinamo – Steaua

sandru_cu_steauaClubul Sportiv Dinamo va pune în vânzare, luni, 30 ianuarie, biletele de acces la meciul de handbal dintre Dinamo și Steaua, contând pentru sferturile de finală ale Cupei României. Partida se va desfășura pe 1 februarie, la ora 18:45, în Sala Dinamo. Prețul unui bilet va fi de 10 lei (acces general, exceptând zona VIP). Calificarea se va juca într-o singură manșă.

Citeşte mai mult... [Handbal. 10 lei - biletul de acces la meciul Dinamo – Steaua]

Handbal feminin. Dinamo, a zecea victorie in Divizia A

Divizia A, Seria est, etapa 12: CSM II București – Dinamo 20-33 (15-20)

dinamo_-_csm_IIHandbalistele de la Dinamo au obținut o nouă victorie clară în drumul lor spre promovarea în Liga Națională. Jucătoarele antrenate de Nicoleta Alexandrescu s-au impus în fața echipei secunde a CSM București, într-o partidă disputată în sala Elite din Capitală. Dinamo a făcut diferența în repriza a doua, când s-a apărat aproape perfect.

Citeşte mai mult... [Handbal feminin. Dinamo, a zecea victorie in Divizia A]

Scrima. Adrian Dabija, campion national de juniori la spada

dabija_si_petrica_ungureanuSecția de scrimă a CS Dinamo a punctat și la Campionatele Naționale de juniori la sabie și spadă, disputate în București, săptămâna trecută. Adrian Dabija (19 ani) a mai pus un titlu de campion național în palmaresul clubului, în proba individuală de spadă. Sportivul antrenat de Petrică Ungureanu și Ioan Popa a avut un traseu perfect la competiția găzduită de Sala de scrimă a federației.

Citeşte mai mult... [Scrima. Adrian Dabija, campion national de juniori la spada]

Baschet. Sibiul si-a luat revansa, Dinamo evolutie stearsa

Liga Națională, etapa 17: CSU Sibiu - Dinamo 87-61 (30-12, 19-13, 19-17, 19-19)

Din-SibiuBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Sibiu, în etapa a 17-a a Ligii Naționale, după una dintre cele mai puțin reușite evoluții din acest sezon. Cu doi jucători de bază accdientați, Mitchell și Orbeanu, Dinamo nu a ținut ritmul cu echipa sibiană, care a dorit să-și ia revanșa după înfrângerea din tur, de la București (79-73). La pauza mare, gazdele conduceau deja cu 49-25!

Citeşte mai mult... [Baschet. Sibiul si-a luat revansa, Dinamo evolutie stearsa]

<< Început < Anterior 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 Următor > Sfârşit >>