logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
Volei masculin. Play-out. Victorie dramatica, pastram sperante

Dinamo București - VCM LPS Piatra Neamț 3-2 (25-22, 25-22, 23-25, 23-25, 15-12)

volei_masc_victorieDinamo a reușit să se impună cu  în cel de-al treilea meci al seriei play-out cu VCM LPS Piatra Neamț, scor 3-2. Meciul s-a desfășurat astăzi, în Sala Dinamo, iar fiecare minge s-a jucat cu inima strânsă. Dinamo a condus în setul patru cu 22-19, dar oaspeții au întors rezultatul și au câștigat setul cu 25-23, împingând meciul în tie-break. În setul scurt, alb-roșiii antrenați de Daniel Rădulescu s-au despins din start, 4-2, 6-3 și au continuat la fel: 9-5, 11-6, 14-9, 15-12.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Play-out. Victorie dramatica, pastram sperante]

Rugby. Cupa Romaniei. A doua victorie a Buldogilor

Universitatea Cluj – Dinamo 15-24

Cupa_Rom_et_1_CSM-Dinamo_7-14Rugbiștii de la Dinamo au obținut o victorie importantă în etapa a treia a Cupei României, care îi menține între primele patru locuri ale competiției (Grupa valorică I), poziție ce le poate oferi un avantaj mai târziu, în faza sferturilor de finală. Alb-roșiii antrenați de Ștefan Demci și Cristi Hîldan s-au impus la Cluj, în meciul cu Universitatea, la o diferență care putea fi însă chiar mai mare. Dinamo are 8 puncte din trei etape și se află pe locul trei.

Citeşte mai mult... [Rugby. Cupa Romaniei. A doua victorie a Buldogilor]

Rugby. Fostul antrenor Gheorghe Dragan a implinit 75 de ani

antrenor_1La finele lunii martie, mai exact pe data de 30, unul dintre reputații șlefuitori de talente de la secția de rugby a CS Dinamo, din perioada dinainte de 1989, a împlinit venerabila vârstă de 75 de ani. Gheorghe Drăgan își trăiește anii senectuții alături de familie, dar nu uită de marea lui dragoste, CS Dinamo. Din acest motiv, încă este prezent la meciurile Buldogilor disputate pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Citeşte mai mult... [Rugby. Fostul antrenor Gheorghe Dragan a implinit 75 de ani]

Tenis la Dinamo - o alternativa ideala de petrecere a timpului liber

T_Jianu.jpgBineinteles că nu se putea ca un club sportiv cum este Dinamo, sa nu aiba in incinta Complexului său o bază destinată tenisului de câmp pe măsura palmaresului și tradiției sale sportive. Aici este locul unde s-au format și, mai tarziu, au făcut cunoscut numele României în tenisul internațional, personalități precum Ion Țiriac, Virginia Ruzici, Florin Segărceanu, Ruxandra Dragomir, Victor Hănescu sau Horia Tecău, dar și mulți alții ale căror nume sunt înscrise în istoria dinamovistă a tenisului românesc. Tenisul dinamovist are o tradiție și o istorie neîntreruptă de peste 60 de ani pe care vrem să o continuăm cu generațiile tinere care, din fericire, intră în continuare pe porțile Clubului nostru, motivate fiind de popularitatea și succesul internațional al celor mai buni jucători români ai momentului: Simona Halep și Horia Tecău.

Citeşte mai mult... [Tenis la Dinamo - o alternativa ideala de petrecere a timpului liber]

Baschet. LNBM-etapa 30. Victorie de play-off

Dinamo - BC Timișoara 80-77 (15-16, 26-24, 19-21, 20-16)

din-tim_et_8Baschetbaliștii de la Dinamo și-au asigurat un loc în sferturile de finală ale Ligii Naționale (play-off) după o victorie pe muchie de cuțit, obținută astăzi, pe teren propriu, în fața formației BC Timișoara, scor 80-77. Alb-roșiii au fost nevoiți să se întrebuințeze pentru a se impune în fața unei formații venite la București pentru a se bate pentru a scăpa din zona fierbinte a clasamentului. Meciul a avut un final dramatic și s-a jucat până în ultima secundă.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM-etapa 30. Victorie de play-off]

Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale

piscoran_luminitaSportivii de la CS Dinamo au obținut 13 medalii la Campionatele Naționale de biatlon pentru seniori și juniori, competiție desfășurată între 21 și 27 martie la Harghita Băi. Cele mai bune performanțe au fost obținute de Luminița Pișcoran, care și-a trecut în cont un titlu național – în proba de masstart și două locuri doi – la sprint și la pursuit.

Citeşte mai mult... [Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale]

<< Început < Anterior 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 Următor > Sfârşit >>

Pagina 407 din 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești