poza_d-l_Luca_ConstantinClubul Sportiv Dinamo București anunță cu profund regret trecerea în neființă a generalului Constantin LUCA, fost președinte (comandant) al Clubului Sportiv Dinamo Brașov în perioada 04.04.2001 – 15.07.2005. Constantin Luca s-a stins din viață pe 23 martie, la vârsta de 67 de ani. Născut pe 23 septembrie 1948, la Întorsura Buzăului, Constantin Luca a urcat toate treptele profesionale, de la gradul de locotenent, până la cel de general de brigadă, obținut pe 30 iunie 2005.

Citeşte mai mult... [Omagiu in memoria lui Constantin Luca, fost presedinte la CS Dinamo Brasov]

Handbal. LN-etapa 26. Dinamo incheie sezonul regulat pe locul 1

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacșu)

CSM Ploiești –Dinamo Bucureşti 29-37 (14-20)

MocanuDinamo Bucureşti este campioana sezonului regulat în Liga Naţională de handbal. Câinii au învins fără nici un fel de probleme CSM Ploieşti, în ultima etapă, chiar pe terenul acesteia. A fost un bun antrenament înaintea confruntării cu SC Magdeburg. Fără să forţeze, alb roşiii au recuperat multe mingi în apărare şi au punctat uşor pe contraatac şi faza a doua. Jucând la spectacol, oaspeţii s-au distrat cu ocaziile, dar să sperăm că au ratat acum şi pentru meciul următor.

Citeşte mai mult... [Handbal. LN-etapa 26. Dinamo incheie sezonul regulat pe locul 1]

Scrima. Sabrerul Luca Radu (U11), medalie de bronz la Wrocklaw

luca_radu_Wrocklaw_2016Secția de scrimă de la CS Dinamo are viitorul asigurat. Conform FR de Scrimă, tânărul sabrer Luca Radu (CS Dinamo) a obținut medalia de bronz la cea de 39-a ediție a turneului internațional de scrimă Challenge Wratislavia (Polonia, Wroclaw), competiție desfășurată în perioada 17-21 martie. Supranumit și campionatul mondial neoficial al copiilor, Challenge Wratislavia a strâns la start peste 1.000 de copii din întreaga lume, la categoriile de vârstă U11, U13 și U15.

Citeşte mai mult... [Scrima. Sabrerul Luca Radu (U11), medalie de bronz la Wrocklaw]

Handbal. Cupa EHF. Infrangere dramatica, in ultimul minut

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Răzvan Păsărică)

Dinamo București – Fraikin BM Granollers 26-27 (14-15)

din-granollersDinamo a pierdut la un singur gol disputa cu Granollers, din Grupa A a Cupei EHF, diminuându-şi serios șansele de calificare în sferturile de finală. A fost un meci echilibrat, care a ținut în suspans până în ultima secundă cei circa 2000 de spectatori prezenți în Sala Polivalentă din București. Presiunea calificării şi-a pus accentul pe jocul dinamoviştilor, care au făcut mai multe greşeli decât adversarul.

Citeşte mai mult... [Handbal. Cupa EHF. Infrangere dramatica, in ultimul minut]

Baschet. LNMB-etapa 28. Victorie la 36 de puncte

Dinamo București – Gaz Metan Mediaș 94-58 (26-13, 23-11, 22-15, 23-19)

BabkauskasÎntărâtați de seria de înfrângeri din ultimul timp, baschetbaliștii de la Dinamo au făcut un meci aproape perfect în compania echipei Gaz Metan Mediaș, în etapa a 28-a a Ligii Naționale. Terierii s-au impus la o diferență de 36 de puncte, la finele unui meci pe care l-au dominat autoritar. Victoria era obligatorie, în economia luptei pentru un loc în play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNMB-etapa 28. Victorie la 36 de puncte]

Volei masculin. Dinamo incheie sezonul regulat pe locul 11

LMV Tricolorul Ploiești – Dinamo București 3-1 (27-25, 21-25, 25-21, 25-17)

VB__01Voleibaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Ploiești în ultimul meci din sezonul regulat (etapa a 22-a), astfel că au încheiat prima parte a Diviziei A1 pe poziția a 11-a, cu 17 puncte. Soarta meciului s-a decis practic în primul set, când gazdele s-au impus in-extremis. Dacă alb-roșiii ar fi câștigat setul de debut, altfel ar fi decurs lucrurile.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incheie sezonul regulat pe locul 11]

<< Început < Anterior 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Următor > Sfârşit >>

Pagina 415 din 686

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948