Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Divizia A1. Dinamo începe lupta pentru bronz

Volei_02Voleibaliștii de la Dinamo dau ultimul asalt decisiv din ediția 2014-2015 a Diviziei A1. Roș-albii încep lupta pentru medaliile de bronz cu două meciuri la Craiova, în fața celor ce la SCM U – astăzi (ora 18:00) și mâine (ora 19:30). În sezonul regulat, ambele echipe și-au câștigat meciurile disputate pe teren propriu cu același scor, 3-2. Indiferent de rezultatele de la Craiova, finala mică se va muta week-endul viitor la București. Succes, Dinamo!

CS Dinamo, 18 aprilie 2015, ora 9:00

Volei masculin. Cupa României. Dinamo, la un pas de marea lovitură

Semifinale (Cheile Grădiștei): Dinamo București – Municipal Zalău 2-3 (27-29, 25-20, 23-25, 25-22, 6-15)

VB__053.jpgVoleibaliștii de la Dinamo au luptat fantastic în semifinala cu Volei Municipal Zalău, de la Cupa României, dar au fost nevoiți să se recunoască învinși în tie-break. După două înfrângeri cu 0-3 în sezonul regulat, în partidele disputate cu Zalăul, roș-albii au fost la un pas de a da lovitura la Cheile Grădiștei. Atât în setul întâi, pe care l-au pierdut în prelungiri, cât și în al treilea au condus pe tabelă, iar cu puțină șansă ar fi putut obține calificarea în finală. Oricum, pentru modul cum au luptat merită aprecierile tuturor!

CS Dinamo, 08 aprilie 2015, ora 22:20

Volei masculin. Divizia A1. Dinamo va lupta pentru bronz

VB__03Voleibaliștii de la Dinamo București au pierdut cu scorul general 3-0 disputa cu CVM Tomis Constanța, din semifinalele Diviziei A1. După cele două înfrângeri de la Constanța, ”roș-albii” au cedat sâmbătă și în meciul al treilea, disputat la București, scor 1-3 (22-25, 20-25, 25-22, 16-25). Dinamo va continua lupta pentru podiumul sezonului, având șanse la medaliile de bronz. Adversară îi va fi învinsa din cealaltă semifinală, Municipal Zalău – SCM U Craiova. Primele două meciuri vor avea loc pe 18 și 19 aprilie.

CS Dinamo, 28 martie 2015, ora 21:30

Volei masculin. Divizia A1, semifinale. Dinamo - Tomis 0-2, scor general

DSC03296Echipa masculină de volei Dinamo București este condusă cu 2-0 la general după primele două meciuri ale semifinalei cu Tomis Constanța. Campioana și-a valorificat superioritatea în ambele jocuri disputate pe teren propriu, impunându-se cu 3-1 (21, -22, 15, 24) și, respectiv, 3-0 (15, 20, 18).  ”Am avut o șansă în primul meci, când am condus cu 24-21 în setul patru. Dacă am fi câștigat acel set împingeam meciul în tie-break, unde nu se știe ce s-ar fi întâmplat. S-au apărat însă incredibil și le-a ieșit totul”, a declarat team-managerul dinamovist Dan Drăgușin.

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, semifinale. Dinamo - Tomis 0-2, scor general]

Volei masculin. Dinamo începe lupta pentru podiumul Diviziei A1

VM_din-cta.jpgVoleibaliștii de la Dinamo încep astăzi duelul cu CVM Tomis, din semifinalele Diviziei A1, primele două jocuri având loc în deplasare, la Constanța. Chiar dacă au pierdut ambele meciuri din sezonul regulat în fața campionilor cu 0-3, dinamoviștii vor intra pe teren deciși să dea totul pentru a furniza surpriza. ”Suntem montați pentru două meciuri bune. Toți băieții sunt apți și vrem să jucăm un volei de calitate”, a declarat team managerul Dan Drăgușin. Jocurile au loc astăzi și mâine, ambele de la ora 17:00. În finală se califică echipa care acumulează prima trei victorii.

CS Dinamo, 23 martie 2015, ora 9:00

Page 47 of 73

<< Start < Prev 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Next > End >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.