Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Divizia A1, etapa 20. Loc asigurat în play-off

Dinamo București – Arcada Galați 3-1 (18-25, 27-25, 28-26, 25-21)

VB_Romancescu_5.jpgVoleibaliștii de la Dinamo și-au asigurat matematic locul în play-offul Diviziei A1 după ce au învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Arcada Galați în etapa a 20-a, cu scorul de 3-1. Meciul a fost extrem de disputat, oaspeții jucându-și ultima șansă de a accede în play-off. "Roș-albii" au dat dovadă de caracter și au câștigat un meci în care gălățenii au avut mingi de set atât în actul doi, cât și în al treilea. Dinamo este pe locul trei în clasament, 39 de puncte, urmată de SCM U Craiova (36 p) și Arcada Galați (31 p). Primele două locuri sunt ocupate de Tomis Constanța și Municipal Zalău.

Romanescu a făcut puncte importante în meciul cu Arcada, îndeosebi prin serviciile sale în forță

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 20. Loc asigurat în play-off]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 19. Victorie importantă cu CSM

CSM București – Dinamo București 2-3 (17-25, 25-17, 24-26, 25-22, 7-15)

VB_Centelles.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a obținut o victorie importantă în etapa a 19-a a Diviziei A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu s-au impus cu 3-2 pe terenul echipei CSM București, după un meci spectaculos, în care ambele combatante au făcut risipă de energie. Cele două puncte câștigate le permit dinamoviștilor (36 p) să se desprindă la trei puncte de SCMU Craiova (33 p) și la cinci de Arcada Galați (31 p), următorul adversar al ”roș-albilor” (sâmbătă, București).

Centelles a făcut un meci foarte bun cu CSM București

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 19. Victorie importantă cu CSM]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 18. Trei puncte cu Phoenix

Dinamo București – Phoenix Șimleul Silvaniei 3-1 (25-23, 25-19, 21-25, 25-13)

VB_05.jpgVoleibaliștii de la Dinamo au obținut sâmbătă o victorie de trei puncte pe teren propriu, cu Phoenix Șimleul Silvaniei, în etapa a 18-a a Diviziei A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au controlat destul de autoritar ostilitățile și s-au impus cu 3-1, la finele unui meci în care au avut un singur moment de relaxare, în setul trei. Dinamo rămâne pe poziția a treia a clasamentului, cu 34 de puncte.

Blocajul format din Șoloc și Antonic a fost la înălțime

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 18. Trei puncte cu Phoenix]

Volei masculin. Dinamo, calificată în Final Four-ul Cupei României

VM_Din-Dej__04.jpgVoleibaliștii de la Dinamo s-au calificat în turneul Final Four al Cupei României. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au cedat luni la Dej, în returul sferturilor de finală, scor 2-3 (25-23, 17-25, 20-25, 25-21, 9-15) însă și-au asigurat prezența între cele mai bune patru echipe din Cupă grație victoriei cu 3-1 obținute în tur, pe teren propriu. Turneul final se va desfășura în zilele de 4-5 aprilie 2015, pe teren neutru, conform regulamentului FRV.

Read more... [Volei masculin. Dinamo, calificată în Final Four-ul Cupei României]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 17. Fără punct în Baia Mare

Știința Explorări Baia Mare – Dinamo 3-1 (25-22, 25-22, 25-27, 25-21)

VM.Din-BM.jpgVoleibaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă în deplasare, în fața formației Știința Explorări Baia Mare, scor 1-3, în etapa a 17-a a Diviziei A1. Maramureșenii (locul 8 / 22 puncte) au intrat în acest meci cu un moral foarte bun, după ce reușiseră să câștige cu același scor în etapa anterioară la Craiova (locul 4 / 30 puncte). Dinamo rămâne pe locul 3, cu 31 de puncte.