Home Volei masculin

Volei masculin

Volei. Infrangeri in etapele cu numarul 17 ale Diviziilor A1

VM_echipaSâmbătă, 20 februarie, nu a fost o zi bună pentru echipele de volei ale CS Dinamo București. Atât fetele, cât și băieții au pierdut meciurile disputate în etapele cu numărul 17 ale Diviziei A1. Fetele au cedat la Piatra Neamț, scor 3-1 (16-25, 26-24, 25-23, 25-22), cu Unic LPS. Dinamo rămâne pe locu 4 în clasament (36 p), cu 5 puncte mai mult decât echipa de pe locul 5, Știința Bacău.

Read more... [Volei. Infrangeri in etapele cu numarul 17 ale Diviziilor A1]

Volei masculin. Cupa Romaniei: Dinamo - Stiinta Baia Mare 1-3

Cupa_Rom_Din-BMVoleibaliștii alb-roșii au cedat în sferturile de finală ale Cupei României, manșa tur: Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 1-3 (26-24, 26-28, 21-25, 22-25). Meciul s-a disputat miercuri după amiază în Sala Dinamo și fiecare set a fost extrem de disputat. Returul este programat pe 24 februarie, la Baia Mare.

Read more... [Volei masculin. Cupa Romaniei: Dinamo - Stiinta Baia Mare 1-3]

Volei masculin. Doua puncte mari cu Banatul Caransebes

Dinamo București – Banatul Caransebeș 3-2 (16-25, 25-22, 25-20, 21-25, 15-9)

Et_15_din-caransebes1Voleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont două puncte extrem de importante în etapa a 15-a a Diviziei A1, în fața unei echipe ce luptă pentru play-off. Alb-roșiii antrenați de Daniel Rădulescu au avut un început de meci mai slab (primul set a debutat cu 0-6), dar angrenajul a început să meargă din ce în ce mai bine, iar victoria de la final a răsplătit efortul colectiv al dinamoviștilor.

Read more... [Volei masculin. Doua puncte mari cu Banatul Caransebes]

Volei masculin. Dinamo, trei puncte uriase in meciul cu CSMB

Dinamo București – CSM București 3-1 (24-26, 29-27, 25-21, 25-18)

Et_9_Din-DejVoleibaliștii de la Dinamo aveau nevoie acută de puncte, iar victoria cu CSM București ar fi însemnat enorm în economia luptei pentru evitarea locurilor fierbinți de la sfârșitul clasamentului. Roș-albii au reușit o prestație solidă în meciul din etapa a 14-a a Diviziei A1 și au reușit să câștige toate cele trei puncte. Dinamo a început în formula Chițigoi, Harbuz, Romanescu, Mureșan, Șoloc, Manda – Ghimeș (libero).

Read more... [Volei masculin. Dinamo, trei puncte uriase in meciul cu CSMB]

Volei masculin. Un set luat în Maramureș, Chitigoi 21 de puncte

Știința Explorări Baia Mare - Dinamo București 3-1 (25-15, 18-25, 25-18, 25-21)

Din-BMVoleibaliștii de la Dinamo au avut o deplasare dificilă în etapa a 13-a a Diviziei A1, la echipa clasată pe locul doi în clasament, Explorări Baia Mare. Ca și în tur, maramureșenii s-au impus cu 3-1. Alb-roșiii și-au adjudecat setul doi și au ținut setul patru în echilibru până la 22-21 pentru gazde, însă Explorări și-a valorificat superioritatea.