Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Divizia A1, semifinale. Dinamo - Tomis 0-2, scor general

DSC03296Echipa masculină de volei Dinamo București este condusă cu 2-0 la general după primele două meciuri ale semifinalei cu Tomis Constanța. Campioana și-a valorificat superioritatea în ambele jocuri disputate pe teren propriu, impunându-se cu 3-1 (21, -22, 15, 24) și, respectiv, 3-0 (15, 20, 18).  ”Am avut o șansă în primul meci, când am condus cu 24-21 în setul patru. Dacă am fi câștigat acel set împingeam meciul în tie-break, unde nu se știe ce s-ar fi întâmplat. S-au apărat însă incredibil și le-a ieșit totul”, a declarat team-managerul dinamovist Dan Drăgușin.

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, semifinale. Dinamo - Tomis 0-2, scor general]

Volei masculin. Dinamo începe lupta pentru podiumul Diviziei A1

VM_din-cta.jpgVoleibaliștii de la Dinamo încep astăzi duelul cu CVM Tomis, din semifinalele Diviziei A1, primele două jocuri având loc în deplasare, la Constanța. Chiar dacă au pierdut ambele meciuri din sezonul regulat în fața campionilor cu 0-3, dinamoviștii vor intra pe teren deciși să dea totul pentru a furniza surpriza. ”Suntem montați pentru două meciuri bune. Toți băieții sunt apți și vrem să jucăm un volei de calitate”, a declarat team managerul Dan Drăgușin. Jocurile au loc astăzi și mâine, ambele de la ora 17:00. În finală se califică echipa care acumulează prima trei victorii.

CS Dinamo, 23 martie 2015, ora 9:00

Volei masculin. Divizia A1, etapa 22. Final de sezon regulat

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București – CVM Tomis Constanța 0-3 (21-25, 25-27, 24-26)

VM_Din-Cta_1.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a încheiat vineri sezonul regulat al Diviziei A1, având asigurat locul în play-off-ul pentru locurile 1-4. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au întâlnit în ultimul meci (etapa 22) campioana en-titre, CVM Tomis Constanța, în fața căreia au fost nevoiți să se recunoască învinși, însă nu fără a fi luptat până la ultima minge. De altfel, Tomis s-a impus în seturile doi și trei în prelungiri, după ce Dinamo a avut de fiecare dată o minge de set.

Centelles a dus o luptă grea cu blocajul constănțean

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 22. Final de sezon regulat]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 21. Înfrângere în Banat

Banatul Caransebeș - Dinamo 3-1 (23-25, 25-17, 25-20, 25-18)

VB_6.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a cedat sâmbătă în deplasare la Caransebeș, în etapa a 21-a a Diviziei A1, cu scorul de 1-3. ”Alb-roșiii” au început bine, cu un set câștigat și avantaj în prima parte a setului doi. Din acel moment lupta s-a încins, existând chiar și momente tensionate. Pe acest fond, gazdele au preluat inițiativa și au reușit să câștige meciul.

Cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat Dinamo este pe locul 3, cu 39 de puncte, cu trei puncte mai mult decât ocupanta locului 4, SCM U Craiova (un joc mai puțin). În ultima etapă, Dinamo va juca pe teren propriu cu liderul Tomis Constanța.

CS Dinamo, 08 martie 2015, ora 15:15

Volei masculin. Divizia A1, etapa 20. Loc asigurat în play-off

Dinamo București – Arcada Galați 3-1 (18-25, 27-25, 28-26, 25-21)

VB_Romancescu_5.jpgVoleibaliștii de la Dinamo și-au asigurat matematic locul în play-offul Diviziei A1 după ce au învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Arcada Galați în etapa a 20-a, cu scorul de 3-1. Meciul a fost extrem de disputat, oaspeții jucându-și ultima șansă de a accede în play-off. "Roș-albii" au dat dovadă de caracter și au câștigat un meci în care gălățenii au avut mingi de set atât în actul doi, cât și în al treilea. Dinamo este pe locul trei în clasament, 39 de puncte, urmată de SCM U Craiova (36 p) și Arcada Galați (31 p). Primele două locuri sunt ocupate de Tomis Constanța și Municipal Zalău.

Romanescu a făcut puncte importante în meciul cu Arcada, îndeosebi prin serviciile sale în forță

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 20. Loc asigurat în play-off]

Page 48 of 73

<< Start < Prev 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Next > End >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf