Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
Biatlon. Rezultat istoric: Luminița Pișcoran, campioană europeană

luminita_piscoreanK.jpgRezultat istoric pentru biatlonul românesc, obținut de o sportivă legitimată la Dinamo București – Centrul Sportiv Brașov. Luminița Pișcoran (26 de ani) a cucerit medalia de aur la Campionatele Europene desfășurate în localitatea estoniană Otepaa, în cursa individuală de 15 km. Luminița Pișcoran a terminat cursa în 51:15,7 (5 focuri ratate), fiind urmată de Christina Rieder (Aut) 51:36,3 (3 focuri ratate) și Ekaterina Yurlova (Rus) 52:03,2 (7 focuri ratate). Medalia cucerită de Luminița Pișcorean este prima din istoria participărilor românești la Campionatele Europene Open IBU.

Read more... [Biatlon. Rezultat istoric: Luminița Pișcoran, campioană europeană]

Handbal masculin. LN, etapa 16. Revanșă strălucită cu CSM

CSM Bucuresti – Dinamo 27-30 (12-17)

HM_Sandru1.jpgHandbaliștii de la Dinamo București s-au impus miercuri pe terenul concitadinei CSM, scor 30-27, în etapa a 16-a a Ligii Naționale, luându-și astfel revanșa pentru înfrângerea suferită în tur pe teren propriu, cu 30-37. Meciul s-a disputat în Sala Polivalentă din Capitală și a fost condus din primul și până în ultimul minut de alb-roșii. Dinamo a acumulat 29 de puncte și rămâne pe locul trei în clasament, la numai un punct de primele două locuri, Minaur și HC Odorhei.

Read more... [Handbal masculin. LN, etapa 16. Revanșă strălucită cu CSM]

Handbal. Reîncepe Liga Națională. Meci de gală, CSM - Dinamo

HM._Din_-CSM__03.jpgLiga Națională masculină de handbal se reia după o pauză de o lună și jumătate, Dinamo București urmând să întâlnească astăzi în etapa a 16-a, în deplasare, echipa CSM București. Meciul are loc de la ora 17:15 și va fi găzduit de Sala Polivalentă din Capitală. Pauza i-a găsit pe alb-roșii pe poziția a treia a clasamentului, cu 26 de puncte, același punctaj avându-l și adversara de azi, CSM.

Read more... [Handbal. Reîncepe Liga Națională. Meci de gală, CSM - Dinamo]

Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București – Unirea Dej 3-1 (23-25, 25-17, 28-26, 25-10)

VM_Din-Dej__04.jpgEchipa masculină de volei CS Dinamo a făcut primul pas spre semifinalele Cupei României, după ce a învins cu 3-1 pe Unirea Dej, în manșa tur a sferturilor de finală. Meciul s-a disputat luni seară în Sala Polivalentă din ”Șoseaua Ștefan cel Mare” și s-a decis practic în setul trei, când roș-albii s-au impus în prelungiri, cu 28-26. Returul este programat pe 18 februarie.

Read more... [Volei masculin. Cupa Romaniei. Primul pas spre semifinale]

Scrimă. Amalia Tătăran, bronz la Cupa Mondială de la Barcelona

25.01.15_Scrima_Barcelona_bronzPrima medalie internațională din 2015 vine de pe planșa de la scrimă. Amalia Tătăran (20 de ani), sportivă legitimată la CS Dinamo, s-a clasat pe locul trei la etapa de Cupă Mondială de la Barcelona, în proba de spadă – echipe. Cvartetul tricolor, din care a făcut parte Amalia Tărăran, a învins Rusia în finala mică, scor 33-32. În semifinale, spadasinele române au fost învinse de Suedia.

Read more... [Scrimă. Amalia Tătăran, bronz la Cupa Mondială de la Barcelona]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 13. Victorie dificila cu Dej

Dinamo – Unirea Dej 3-2 (25-22, 24-26, 25-19, 19-25, 15-13)

VM_Din-Dej_25.01.15.jpgEchipa masculină de volei Dinamo București a obținut o victorie dificilă în meciul disputat duminică, pe teren propriu, cu Unirea Dej, contând pentru etapa a 13-a a Diviziei A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au fost nevoiți să se întrebuințeze la maximum pentru a se impune cu 3-2 în fața unei formații care s-a agățat de fiecare minge. Cele două puncte câștigate în meciul cu Dej le permite dinamoviștilor să rămână pe locul 3 în clasamentul Diviziei A1 (28 puncte în total).

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 13. Victorie dificila cu Dej]

<< Start < Prev 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 Next > End >>

Page 504 of 683

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo