Clubul Sportiv Dinamo București
Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj

Et._2_Din_-_Cj_3-1Voleibalistele de la CS Dinamo s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu U Cluj, scor 3-1 (25-20, 20-25, 25-6, 25-13), partidă contând pentru etapa a treia a Diviziei A1. Meciul a fost la discreția jucătoarelor antrenate de Branko Gajic, care au avut un singur moment de relaxare, speculat de oaspete. În setul doi, la scorul 20-16 pentru Dinamo, U Cluj a reușit 9 puncte consecutiv, câștigând nesperat un set. Diferența de valoare s-a văzut în setul următor, când dinamovistele au avut 20-3 și 25-6! Cam la fel s-a desfășurat și ultimul set.

Read more... [Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj]

Baschet. Darko Balaban (2,12 m) – noul jucator al echipei Dinamo

darko_balabanEchipa de baschet Dinamo Bucureşti se întăreşte sub panou. Conducerea echipei tehnice a alb-roşiilor a perfectat astăzi transferul pivotului sârb Darko Balaban (26 de ani, 2,12 metri înălţime), jucător de forţă care poate ajuta echipa să-şi îndeplinească obiectivul din acest sezon. Născut la Novi Sad, Balaban a mai jucat în România la BC Mureş Tg. Mureş, în 2012.

Read more... [Baschet. Darko Balaban (2,12 m) – noul jucator al echipei Dinamo]

Handbal. Dinamo se impune la Baia Mare intr-un meci disputat fără spectatori

Liga Națională, etapa 22: Minaur Baia Mare – Dinamo 29-31 (12-14)

Dinamo__BM__1Handbaliștii de la Dinamo s-au impus duminică, 8 martie, la Baia Mare, la finele unui meci pe care l-au dominat clar, de la un capăt la celălalt. Partida s-a desfășurat fără spectatori, ca urmare a deciziei oficialităților privind măsurile de prevenție în situația Covid-19.

Read more... [Handbal. Dinamo se impune la Baia Mare intr-un meci disputat fără spectatori]

Volei masculin. Play-out. A doua victorie, egalam situatia

Dinamo București – VCM LPS Piatra Neamț 3-1 (25-20, 25-20, 13-25, 25-17). Scor general: 2-2

VM_grup_de_4Voleibaliștii de la Dinamo și-au valorificat avantajul terenului propriu și s-au impus și în cea de a doua întâlnire de la București cu VCM LPS Piatra Neamț, din play-out-ul Diviziei A1. După patru întâlniri, scorul în duelul pentru menținerea / retrogradarea în prima diviziei este egal, 2-2. Meciul decisiv, care va închide seria, este programat săptămâna viitoare, la Piatra Neamț.

Read more... [Volei masculin. Play-out. A doua victorie, egalam situatia]

Rugby – etapa 2: Dinamo – Steaua, meciul orgoliilor. Duminică, ora 11:00

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

D-St_____03Etapa a doua a Superligii CEC Bank la rugby programează meciul marilor orgolii din Capitală. Duminică, de la ora 11:00, Dinamo va primi vizita rivalilor de la Steaua, jocul urmând să se desfășoare pe terenul ”Florea Dumitrache” din Complexul Sportiv Dinamo.

Având unele probleme de efectiv – Căplescu accidentat, cei patru jucători din Republica Moldova convocați la echipa națională – antrenorul Ștefan Demci spune că Steaua pornește cu prima șansă, dar că jucătorii săi sunt motivați să facă un meci bun.

Read more... [Rugby – etapa 2: Dinamo – Steaua, meciul orgoliilor. Duminică, ora 11:00]