Clubul Sportiv Dinamo București
Rugby – Superliga CEC Bank 2013, etapa a 12-a

D_vs_S__21U Cluj vs Dinamo: 13-17 (6-6)

Etapa a XII a a Superligii CEC Bank a adus faţă în faţă două formaţii, U Cluj şi Dinamo, care împreună cu CSM Bucureşti se luptă pentru locul cinci al acestei ediţii a campionatului. De această dată a câştigat Dinamo, victorie putin scontată, având în vedere că, numai în această pauză competiţională, echipa profesorilor Demci şi Hâldan a pierdut nu mai puţin de patru jucători, poate cei mai valorosi: Flavius Dobre, Mihai Adăscăliţei şi Ciprian Căplescu (care au plecat la Steaua), respctiv Gaiţă - un tânăr de mare viitor care a optat pentru Farul Constanţa. Dacă la aceştia îi mai adăugăm şi pe cei plecaţi la începutul anului competitional, vom vedea că Dinamo a pierdut în acest an aproape o echipă întreagă.

Fara sa dispere, cei doi antrenori au luat totul de la capăt, cu juniori, şi iată că acum Dinamo arată ca o echipă. Iar pentru ca spectacolul să fie complet, trofeul „Jucătorul meciului” a fost atribuit tânărului de 19 ani, uvertura Florian Iordan.

Urmează două meciuri grele: primul la Bucureşti, în compania Timişoarei, iar al doilea la Baia Mare. Ambele meciuri sunt foarte grele dar suntem siguri că Dinamo va oferi un spectacolul sportiv de calitate.

Autorul articolului şi foto: Mihai Neacşu – CS Dinamo, 22 iulie 2013, ora 1545

Polo. Superliga, sezonul 2014-2015, etapa 4. Dublă victorie cu Crișul

Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)

Crișul Oradea – Dinamo 1-9 (0-3, 0-0, 0-3, 1-3) și 4-24 (0-4, 2-6, 0-7, 2-7)

PD_16.jpgEchipa de polo Dinamo București a câștigat fără probleme ambele meciuri disputate sâmbătă și duminică, în deplasare, la Oradea, în fața formației Crișul. ”Dubla” a contat pentru etapa a patra a Superligii, roș-albii acumulând cinci victorii și un egal în cele șase partide disputate. Dinamo va disputa restanța cu CSM Digi Oradea, din etapa a treia, la jumătatea lunii noiembrie.

Read more... [Polo. Superliga, sezonul 2014-2015, etapa 4. Dublă victorie cu Crișul]

Baschet. Acreditari de presa pentru derbyul Dinamo – Steaua

Dahlman_et4Duminică, 8 noiembrie, ora 18:00, Sala Dinamo va găzdui cel mai așteptat meci al baschetului românesc, cel care va opune cele mai titrate echipe din țară, Dinamo și Steaua. Partida va conta pentru etapa a 7-a și suscită un interes major în rândul iubitorilor baschetului. În aceste condiții, conducerea echipei de baschet a decis că accesul la această întâlnire se va face numai pe bază de bilete, care pot fi achiziționate online de pe siteul specializat bilete.ro sau de la partenerii acestuia.

Read more... [Baschet. Acreditari de presa pentru derbyul Dinamo – Steaua]

Volei feminin. New Dinamo: proiect 100% românesc îndreptat spre viitor

echipa_sezon_15-16Echipa feminină de volei Dinamo București va ataca noul sezon al Diviziei A1 cu un proiect nou, îndrăzneț și provocator. New Dinamo pornește la drum cu un lot sută la sută românesc, îndreptat spre viitor. În jurul celor șapte jucătoare cu experiență aflate în echipă – cinci rămase din sezonul trecut, două fiind nou-venite – au fost aduse nu mai puțin de 10 voleibaliste tinere sau extrem de tinere, toate promovate de la junioarele CS Dinamo.

Read more... [Volei feminin. New Dinamo: proiect 100% românesc îndreptat spre viitor]

Volei masculin. Cupa Romaniei: Dinamo - Stiinta Baia Mare 1-3

Cupa_Rom_Din-BMVoleibaliștii alb-roșii au cedat în sferturile de finală ale Cupei României, manșa tur: Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 1-3 (26-24, 26-28, 21-25, 22-25). Meciul s-a disputat miercuri după amiază în Sala Dinamo și fiecare set a fost extrem de disputat. Returul este programat pe 24 februarie, la Baia Mare.

Read more... [Volei masculin. Cupa Romaniei: Dinamo - Stiinta Baia Mare 1-3]

<< Start < Prev 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 Next > End >>

Page 616 of 820

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.