Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Volei feminin. Divizia A1, etapa 14. Infrângere la Stiinta Bacau

Știința Bacău – Dinamo București 3-0 (25-20, 25-22, 28-26)

VF_02.jpgVoleibalistele de la CS Dinamo au cedat sâmbătă, în deplasare, pe terenul campioanei en titre, Știința Bacău, scor 0-3, la capătul unui meci în care au jucat de la set la set mai bine. Antrenorul Branko Gajic a început în formula Alina Marcovici, Liana Badea, Milagros Collar, Bogdana Anisova, Ana-Maria Ștefan, Daniela Mincă – Nicoleta Manu (libero). Pe parcurs au mai intrat Alice Kapelovies, Diana Cărbuneanu, Veronica Marin.

Read more... [Volei feminin. Divizia A1, etapa 14. Infrângere la Stiinta Bacau]

Volei masculin. Divizia A1, etapa 15. Victorie dramatică

Dinamo București – SCMU Craiova 3-2 (25-17, 25-16, 22-25, 21-25, 16-14)

VB__053.jpgVoleibaliștii de la Dinamo au obținut miercuri o victorie extrem de importantă în fața principalei contracandidate la locul trei în Divizia A1, SCM U Craiova. ”Alb-roșii” au câștigat partida disputată în Sala Dinamo, contând pentru etapa a 15-a, cu scorul de 3-2, la capătul unui meci cu un final dramatic. Dinamoviștii au condus cu 2-0, au fost egalați la seturi și au tranșat partida în tie-break.

Read more... [Volei masculin. Divizia A1, etapa 15. Victorie dramatică]

Handbal. Victorie uriasa, care ne duce mai aproape de finala

Liga Națională, play-off (Grupa B, meci 3): Steaua - Dinamo 24-28 (10-14)

CSA_Steaua_-_Dinamo_Bucuresti_0027Handbaliștii de la Dinamo au dominat clar meciul de la Chiajna, disputat pe 25 aprilie, și păstrează cinci puncte avans în clasamentul Grupei B, față de Turda. Amine Bannour a marcat 12 goluri.

Read more... [Handbal. Victorie uriasa, care ne duce mai aproape de finala]

Baschet. Dinamo a învins Steaua cu 91-74 la Turneul Elemer Tordai

baschet_din-steaua_turneu_elemer_tordai_2015Nou promovată în Liga Națională, Dinamo face senzație în meciurile de pregătire. Dinamoviștii au înregistrat o victorie mare în cea de a doua zi a Turneului Memorial Elemer Tordai de la Sibiu. "Câinii" lui Todorov au mușcat din rivalii tradiționali de la Steaua, scor 91-74, echipă care se pregătește pentru Eurocup, a doua competiție ca valoare din Europa. Dinamo a luat conducerea din sfertul doi și nu a mai lăsat-o până la final. "Avem o selecție bună și caractere adevărate", a declarat președintele echipei CS Dinamo, Liviu Puicu.

Read more... [Baschet. Dinamo a învins Steaua cu 91-74 la Turneul Elemer Tordai]

Rugby - Superliga CEC Bank: play-out, semifinala

R__05Dinamo București - CSM Iași:  41-8

Sâmbătă, 29 septembrie, pe  terenul gazdă al Clubului Dinamo, s-a desfășurat partida dintre echipa  noastră și cea a clubului SCM Iași, contând pentru semifinalele play-out-ului Superligii CEC Bank.

Încă din primul minut de joc, Dinamo s-a instalat în terenul ieșenilor și, chiar dacă oaspeții s-au apărat cu îndârjire, la sfârșitul primei părți a meciului scorul era 17-0.

După pauză,  la Dinamo au intrat multi tineri, fără însă ca jocul dominant al echipei noastre să scadă în intensitate. S-au înscris șase eseuri, prin Cosmin Stan, Stătulescu de două ori, Dobre și Căplescu de două ori.

Protagonistul atacurilor dinamoviștilor a fost Rațiu, un jucător care s-a prezentat sâmbătă într-o formă deosebită și având multă determinare în joc.

Urmează finala pentru locul cinci, cu CSM Bucuresti, al cărei prim meci se va desfășura pe stadionul Olimpia, sâmbătă, 6 octombrie, de la ora 1600.

Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 29 septembrie ora 2200