Clubul Sportiv Dinamo București
Polo. Superliga, sezonul 2014-2015, etapa 4. Dublă victorie cu Crișul

Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)

Crișul Oradea – Dinamo 1-9 (0-3, 0-0, 0-3, 1-3) și 4-24 (0-4, 2-6, 0-7, 2-7)

PD_16.jpgEchipa de polo Dinamo București a câștigat fără probleme ambele meciuri disputate sâmbătă și duminică, în deplasare, la Oradea, în fața formației Crișul. ”Dubla” a contat pentru etapa a patra a Superligii, roș-albii acumulând cinci victorii și un egal în cele șase partide disputate. Dinamo va disputa restanța cu CSM Digi Oradea, din etapa a treia, la jumătatea lunii noiembrie.

Read more... [Polo. Superliga, sezonul 2014-2015, etapa 4. Dublă victorie cu Crișul]

Volei feminin. Dinamo Romprest, campioană națională la junioare I

Din_volei_J1_2015Voleibalistele din echipa de junioare I a CS Dinamo București au câștigat titlul național, după o finală pe care au dominat-o cu autoritate. Jucătoarele antrenate de Adrian Radu s-au impus în ultimul act disputat duminică, la Brașov, în fața echipei CSȘ Blaj cu 3-0 (25-22, 25-22, 25-10).

Echipa campioană: Ionela Dobra, Adina Roșca, Veronica Marin, Loredana Filipaș, Sânziana Motroc, Andra Artin, Alexandra Partnoi, Mihaela Pamfil, Roxana Țucmeanu, Denisa Cristache, Laura Paveliu, Theodora Stan și Maria Liteanu.

CS Dinamo, 24 mai 2015, ora 21:00

Volei masculin. Doua puncte mari cu Banatul Caransebes

Dinamo București – Banatul Caransebeș 3-2 (16-25, 25-22, 25-20, 21-25, 15-9)

Et_15_din-caransebes1Voleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont două puncte extrem de importante în etapa a 15-a a Diviziei A1, în fața unei echipe ce luptă pentru play-off. Alb-roșiii antrenați de Daniel Rădulescu au avut un început de meci mai slab (primul set a debutat cu 0-6), dar angrenajul a început să meargă din ce în ce mai bine, iar victoria de la final a răsplătit efortul colectiv al dinamoviștilor.

Read more... [Volei masculin. Doua puncte mari cu Banatul Caransebes]

Baschet. LNBM – etapa 9. Infrangere in prelungiri

Dinamo București – CSM CSU Oradea 75-93 (16-24, 20-24, 15-14, 22-11 / OT 2-20)

Et._9_Din-OrBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat duminică pe teren propriu cu CSM Oradea la capătul unui meci de mare luptă, în care învingătoarea s-a decis în urma unei reprize de prelungiri. Orădenii au condus aproape tot meciul, chiar și la 15 puncte, ultima dată la 40-55, dar Dinamo a avut o revenire fantastică în ultimul sfert, când a egalat și a avut șansa victoriei.

Read more... [Baschet. LNBM – etapa 9. Infrangere in prelungiri]

Handbal. Repetiție înainte de Lisabona: 33-23 cu Reșița

Liga Națională, etapa 19: Dinamo – CSM Reșița 33-23 (16-12)

Bannour_cu_Resita_33-23Handbaliștii de la Dinamo au disputat duminică, pe teren propriu, meciul din campionat cu CSM Reșița. Partida a fost un bun prilej pentru stafful tehnic dinamovist de a face o ultimă repetiție înainte de deplasarea la Lisabona, pentru meciul din barajul pentru optimile Ligii Campionilor (22 februarie).

Read more... [Handbal. Repetiție înainte de Lisabona: 33-23 cu Reșița]

<< Start < Prev 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 Next > End >>

Page 612 of 816

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00