Home
imagine_principala_ROVACCINARE_dreptunghi
Baschet – Divizia A, masculin: Etapa a 4-a

Din20C.S.Energia Rovinari – Dinamo Bucureşti: 84 - 75

Nici etapa a 4-a nu a adus victoria echipei Dinamo cu toate ca meciul desfăşurat ieri, 19 octombrie, a fost echilibrat pe toată durata desfăşurării sale.

Cu un procentaj mai slab la aruncările de trei puncte şi la loviturile libere, Allen Durham cu 25 de puncte şi Antonio Haymon cu 17 puncte nu au putut compensa eficienţa scăzută a coechipierilor. Meciul s-a dus, şi de această dată, în prelungiri, unde gazdele au reuşit să se desprindă la nouă puncte.

Sâmbătă, 22 octombrie, de la ora 1800, în Arena de baschet a Federaţiei, Dinamo va juca cu C.S.S. Politehnica Unirea - un meci greu dar americanii de la Dinamo ştiu să facă spectacol, aşa încât meciul va merita cu siguranţă să fie văzut.

Volei masculin – Cupa CEV, 16-imi de finală

VB21Arago de Sete - Dinamo Bucuresti:  3-2 (25-18, 25-18, 23-25, 17-25, 16-14)

Aseară, marţi – 18 octombrie - în Franţa, s-a disputat partida din turul 16-imilor de finală ale Cupei CEV, dintre echipele de volei masculin ale cluburilor Arago de Sete şi Dinamo Bucureşti, meci încheiat cu victoria gazdelor.

Evoluţia scorului reliefează, fără discuţie, tensiunea şi echilibrul întâlnirii iar prestaţia voleibaliştilor dinamovişti într-un meci disputat în deplasare, ne dă mari speranţe pentru returul de la Bucureşti, de peste o săptămână.

Handbal - Liga naţională, etapa a VII-a

Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău - Dinamo Municipal Călăraşi: 30 - 27 (15 - 11)

Aşa cum era de aşteptat, deplasarea de sâmbătă, 15 octombrie 2011, de la Bacău, a fost una deosebit de dificilă iar jucătorii dinamovişti, deşi învinşi, şi-au făcut cu prisosinţă datoria, fapt demonstrat şi de rezultatul strâns din finalul partidei. Pentru Dinamo au marcat Marius Vasile (8 goluri), Dragoş Ganea (5 goluri), Mihai Cojocea (4 goluri), Ionuţ Săulescu şi Dorin Purcărea (câte 3 goluri), Cosmin Capotă şi Mihai Rona (câte 2 goluri).

Deşi a pierdut acest meci, pe fondul rezultatelor pozitive ale dinamoviştilor din ultimele partide, echipa noastră rămâne "în plasa" ocupantelor locurilor 3 şi 4  - H.C. Odorhei şi Pandurii Tg. Jiu - de care este despărţită doar de golaveraj, respectiv de un singur punct.

Rugby – Etapa a XII-a a Superligii

R31Ştiinta Baia Mare – Dinamo Bucureşti: 45 - 15

Etapa a XII-a a Superligii de rugby a programat weekendul trecut, meciul dintre Ştiinţa Baia Mare – ocupanta primului loc al clasamentului -  şi Dinamo Bucureşti, locul 5.

În fata propiilor spectatori, campioana a vrut să demonstreze că nu degeaba ocupă primul loc în campionat, şi a reuşit. Pentru Dinamo a înscris Bărbuliceanu, din lovitură de pedeapsă, în minutele: 21, 37, 43 şi 53. În minutul 42, Năstase a reuşit un eseu.

Mai sunt de jucat doar 2 etape înaintea play-off-ului iar configuraţia clasamentului pare a se apropia de forma finală, echipele consolidând-şi poziţiile ocupate.

Baschet - Etapa a 3-a a Diviziei A, masculin

DinP01Dinamo Bucureşti - BCM U Pitesti:  71-80

Sâmbătă seara, sala de baschet a FRB a fost neîncăpătoare la meciul dintre Dinamo  - o echipă cu un joc spectaculos generat de jucătorii americani - şi U. Pitesti - o formaţie de mijlocul clasamentului, ca şi Dinamo, dar cu un joc eficient specific jucătorilor sârbi din echipa piteşteană.

Până la pauza mare, Dinamo a condus de multe ori chiar la diferenţe de scor importante, pentru ca pe final, piteştenii să revină iar în ultimele trei minute să ia conducerea şi chiar să câştige.

Este al treilea meci pierdut de Dinamo pe finalul partidei şi sperăm că antrenorii au reuşit să identifice motivul pentru care această situaţie se repetă în mod constant, astfel încât să îl remedieze.

Pentru Dinamo a înscris Allen Durham 23 de puncte, Joshua Brown 18 puncte, Antonio Haymon 14 puncte, Baris Aktas 6 puncte, Jeremy McCulloch 5 puncte, Andrei Badila 3 puncte şi Eryk Watson 2 puncte.

Dinamo București - A.M.E.F.A. Arad: 12 - 6

Citiți aici cronicile meciurilor echipei Dinamo din primul turneu al Superligii Campionatului Național la Polo, ediția 2011-2012

Citeşte mai mult... [Polo - Superliga 2011-2012: Turneul 1]

<< Început < Anterior 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 Următor > Sfârşit >>

Pagina 615 din 625

Săptămâna 17-23 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 17), 23 ianuarie, ora 19:00: Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 13), vineri 21 ianuarie, ora 18:00 (TVR 3): Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (sferturi de finală, retur), 19 ianuarie, ora 17:00: CSO Voluntari - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 13), sâmbătă 22 ianuarie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9), 20-21 ianuarie: Sportul Studențesc – Dinamo. Bazin Floreasca

Scrimă. Campionatul Național de cadeți și juniori la sabie (masculin și feminin), 18-22 ianuarie, București

Tir. ISSF Grand Prix Osijek, 18-22 ianuarie, Croația