Kelme_romania

Ghid_informare_cetateni
Volei – Divizia A1, masculin: etapa a XX-a

C.S. Dinamo – CS Unirea Dej: 3-1. A 7-a victorie consecutivă pentru Dinamo!

VB__1O nouă victorie pentru echipa dinamovistă de volei masculin şi pare că nimic nu le poate sta în cale băieţilor noştri în acest retur de campionat.

Sâmbătă, 18 februarie, Dinamo a primit vizita formaţiei CS Unirea Dej care, deşi s-a bătut până la ultima minge pusă în joc, fiind o echipă extrem de ambiţioasă, s-a văzut nevoită să plece de la Bucureşti învinsă cu scorul de 3-1.

Partida de astăzi a marcat şi reîntoarcerea lui Mircea Roman în joc, după o lungă perioadă de absenţă datorată unei accidentări suferite în turul campionatului. Roman nu a evoluat tot meciul, fiind încă în curs de recuperare, însă evoluţia sănătăţii sale este bună şi ne dă speranţe pentru o atingere rapidă a vârfului de formă.

Declarațiile managerului echipei dinamoviste, Dan Drăgușin.

Citeşte mai mult... [Volei – Divizia A1, masculin: etapa a XX-a]

Avancronica weekendului 18-19 februarie

Ne mai liniștim după atâta vreme rea care a bulversat toate calendarele competiționale și a făcut ca multe meciuri să nu se joace, urmând să fie reprogramate. Pentru Dinamo, weekendul ce vine se concentrează într-o singură zi: sâmbătă iar singura disciplină sortivă care ne va delecta suporterii va fi voleiul. Așadar, sâmbătă, 18 februarie, sunt programate partidele de volei din campionatul Diviziei A, atât la băieți cât și la fete.

Citeşte mai mult... [Avancronica weekendului 18-19 februarie]

Gimnastică - Cupa Nadia Comaneci Invitational

GimnasticaPerformanțe românești pe arena internațională

Timp de trei zile (10-12 februarie) o echipă românească de gimnaste junioare, insotite de antrenorul lotului Cristi Moldovan, a participat la puternicul turneu organizat în Oklahoma City de scoala de gimnastică Bart Conner.

La această ediție au participat peste 900 de sportivi din 9 țări care au etalat în Cox Arena tot ce are mai bun gimnastica juvelilă mondială la acest moment. Echipa României formată din Paula Tudorache, Maria Răduță, Bianca Ciobanu, Silvia Zarzu a avut o comportare remarcabilă ocupând locul II și III la individual compus prin dinamovista Paula Tudorache cu 51,950,respectiv Maria Raduță cu 50,850. Ele au fost devansate doar de Nicole Lehrman din SUA.

Articol și foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 16 februarie, ora 220

Handbal masculin - Liga naţională, etapa a XVI-a

Hh_13CS Caraș Severin – Dinamo Municipal Călărași: 24 – 22

Meci strâns la Caraș Severin, joi, 16 februarie, în cadrul etapei a 16-a. Evoluția meciului se reflectă în scorul final încheiat la doar două goluri diferență în favoarea gazdelor. Dinamoviștii nu au jucat rău dar poate că avantajul terenului propriu prentru gazde a fost ceea ce a făcut, până la urmă, diferența.

Înfrângerea de azi face tot mai dificilă accederea băieților noștri între primele patru formații ale clasamentului, cu atât mai mult cu cât urmează o etapă grea săptămâna viitoare, când Dinamo va primi vizita echipei HC Odorhei, ocupanta locului 3 în clasament.

Autorii articolului: Florin Nan și Mihai Neacșu. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 16 februarie, ora 2200

Volei – Divizia A1, feminin: etapa a XVII-a

Dinamo Romprest - CSU Craiova 3-0 (25-22, 25-13, 25-13 )

VDin_01Miercuri, 15 februarie, în Sala Extreme din Capitală s-a desfășurat partida de volei feminin dintre Dinamo Romprest și CSM „U” Craiova, contând pentru etapa a 17-a a diviziei A. Partida a fost câștigată de echipa bucureșteană care a obținut toate punctele puse în joc.

Din punct de vedere al desfășurării partidei, putem spune că doar primul set a fost mai echilibrat și s-a mers cap la cap, până la scorul de 18-18 când Dinamo a apăsat pe accelerație și s-a dus ușor la 25-22. În setul al doilea, Dinamo a început mai tare și cu Mincă în locul lui Simanic atacul a mers ceas, scorul final al setului fiind 25-13. În ultimul set craiovencele au părut că încearcă să se impună și chiar au condus cu 5-0. Dinamo a revenit însă repede, tranșând la fel de categoric și acest set.

În cel de-al treilea set, Zoran Terzici a introdus-o în teren și pe Sânziana Motroc, o foarte tânără jucătoare venită de la juniori II.

În etapa următoare, Dinamo se va deplasa la Piteși unde va întâlni ocupanta penultimului loc a clasamentului într-o partidă de la care așteptăm ca fetele noastre să se întoarcă acasă cu toate punctele câștigate.

Autorii articolului: Mihai Neacșu și Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 15 februarie, ora 2000

Volei – Divizia A1, masculin: etapa a XIX-a

ULTIMA ORĂ: Partida CS Remat Zalău - CS Dinamo București, se amână!

Partida de volei dintre echipele CS Remat Zalău și Dinamo București, programată astăzi, în cadrul etapei a 19-a a Diviziei A masculin, se amână datorită imposibilității deplasării echipei bucureștene la Zalău, din cauza condițiilor meteo nefavorabile care au afectat traficul național.

Dan Drăgușin, managerul general al echipei de volei băieți a clubului nostru ne-a declarat faptul că partida va fi reprogramată pentru miercuri, 29 februarie.

Precizăm faptul că echipa Remat Zalău a suferit prima înfrângere din acest campionat, în etapa trecută, la Constanța, cu scorul de 0-3.

Autorul articolului: Florin Nan  - CS Dinamo, 15 februarie, ora 800

<< Început < Anterior 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 Următor > Sfârşit >>