Home Handbal masculin

Handbal masculin

Vranko_cu_TimHandbaliștii de la Dinamo s-au calificat în finala turneului amical de la Andrezieux (15 km de St. Etienne / Franța), după ce au învins joi pe St. Raphael, echipă clasată pe locul 2 în prima ligă franceză. Victoria dinamoviștilor antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota a fost extrem de clară, 39-30 (20-13), în condițiile în care alb-roșii au condus la un moment dat și cu 14 goluri. Vrankovic (10 goluri marcate) și Irimuș (14 intervenții) au fost declarați jucătorii meciului.

Read more... [Handbal. Dinamo, in finala turneului din Franta, dupa o victorie mare cu St. Raphael, 39-30]

Handbal. Cupa Romaniei - sferturi de finala: Dunarea Calarasi - Dinamo!

echipa_OKLuni a avut loc la sediul Federației Române de Handbal tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin, Dinamo urmând să întâlnească într-o manșă unică, în deplasare, echipa Dunărea Călărași. Meciul este programat la finele lunii ianuarie 2016. În Liga Natională, Dinamo a învins la Călărași, în etapa a 5-a, cu 28-26.

Read more... [Handbal. Cupa Romaniei - sferturi de finala: Dunarea Calarasi - Dinamo!]

Handbal. Dinamo s-a calificat fara probleme in sferturile Cupei Romaniei

Et_14_Sandru_Din.jpgHandbaliștii de la Dinamo au încheiat anul 2015 cu o nouă victorie. Joi, în optimile Cupei României, jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus in deplasare la Focșani, cu scorul de 46-33 (18-10). Roș-albii s-au calificat astfel în sferturile de finala. Au marcat: Sandru 12 goluri, Ragot 9, Asoltanei 5, Zulfic 5, Vancea 5, Savenco 4, Balut 3, Mironescu 2 si Mousavi 1.

Read more... [Handbal. Dinamo s-a calificat fara probleme in sferturile Cupei Romaniei]

Handbal. LN-etapa 17. Victorie clara la Galati, avansul se mentine

Danubius Galați – Dinamo București 25-35 (12-19)

vanceaHandbaliștii de la Dinamo au încheiat meciurile din Liga Națională, programate în acest an, cu un nou succes categoric, obtinut duminică la Galați. După 17 etape, Dinamo a acumulat 44 de puncte, conduce detașat în clasamentul Ligii Naționale și are cele mai multe goluri marcate dintre toate echipele, 570 (medie de 33,5 goluri/meci).

Read more... [Handbal. LN-etapa 17. Victorie clara la Galati, avansul se mentine]

Handbal. LN-etapa 16. Victorie cu Vaslui, lideri la finalul anului

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București - H.C. Vaslui 41-34 (19-18)

Savenco_cu_Vaslui_6Dinamo a întâlnit în etapa a 16-a a Ligii Naționale de handbal H.C. Vaslui o echipă imprevizibilă, care încă mai speră la un loc în play off. Lipsa publicului a dat impresia unei partide amicale, de pregătire. Prima repriză a fost una echilibrată, în care dinamoviștii au ajuns foarte ușor la finalizare, dar au ratat multe situații clare de gol luându-l la țintă pe portarul advers Stănescu (13 intervenții în această parte a jocului).

Read more... [Handbal. LN-etapa 16. Victorie cu Vaslui, lideri la finalul anului]

Page 109 of 152

<< Start < Prev 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Next > End >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.