Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Volei masculin. Dinamo, trei puncte uriase in meciul cu CSMB

Dinamo București – CSM București 3-1 (24-26, 29-27, 25-21, 25-18)

Et_9_Din-DejVoleibaliștii de la Dinamo aveau nevoie acută de puncte, iar victoria cu CSM București ar fi însemnat enorm în economia luptei pentru evitarea locurilor fierbinți de la sfârșitul clasamentului. Roș-albii au reușit o prestație solidă în meciul din etapa a 14-a a Diviziei A1 și au reușit să câștige toate cele trei puncte. Dinamo a început în formula Chițigoi, Harbuz, Romanescu, Mureșan, Șoloc, Manda – Ghimeș (libero).

Read more... [Volei masculin. Dinamo, trei puncte uriase in meciul cu CSMB]

FOTOOOPe data de 4 martie, la invitația ministrului tineretului și sportului, Ionuț Stroe, a avut loc o întâlnire la MTS între președintele CS Dinamo, George Cosac, și președintele FR de Handbal, Alexandru Dedu, pe marginea recentei decizii a Consiliului de Administrație al FRH, privind criteriile de eligibilitate a jucătorilor străini în campionatul masculin de handbal, începând cu sezonul 2020-2021.

Read more... [Handbal. Punct de vedere al președintelui CS Dinamo în contextul deciziei CA al FRH privind jucătorii extracomunitari]

Polo. Superliga, ediţia 2014-2015, etapa 2. Victorie şi egal cu Amefa

Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)

Dinamo – Amefa Arad 18-4 (3-0, 6-1, 6-0, 3-3) şi 6-6 (1-3, 0-1, 3-0, 2-2)

PO__102.jpgPoloiştii de la Dinamo au încheiat cu o victorie şi un egal cele două meciuri din etapa secundă a Superligii, disputate cu Amefa Arad, sâmbătă şi duminică, în Bazinul Anatolie Grinţescu din Capitală. Jucătorii bucureşteni au intrat în bazin din postura de mari favoriţi, dar numai în primul joc şi-au arătat clasa. După ce au câştigat sâmbătă cu 18-4, duminică jocul s-a terminat la egalitate, 6-6.

Polo: Ionuț Vrânceanu a fost mai eficient în primul joc disputat cu Amefa Arad

Read more... [Polo. Superliga, ediţia 2014-2015, etapa 2. Victorie şi egal cu Amefa]

Rugby – SuperLiga CEC Bank 2013, Etapa I

Rugby_30Steaua vs Dinamo: 27-10

Sâmbătă, 23 martie, Arena de rugby de la stadionul Ghencea a fost gazda primului meci din această ediție de campionat, dintre două echipe a căror rivalitate este bine cunoscută: pe de-o parte Steaua, al cărei obiectiv anunțat este câștigarea campionatului, cu o echipa matură și mult întărită cu jucători de valoare, iar de partea cealaltă Dinamo, cu cea mai tânără echipă a acestei ediții de campionat, a carei medie de vârstă este de sub 23 de ani și care are ca obiectiv clasarea pe unul din locurile 5-6.

Înaintea partidei, toată lumea era circumspectă în privința capacității dinamoviștilor de a face față în mod onorabil unei echipe ca Steaua. Cu 8 debutanți în echipa de start, Dinamo începe curajos meciul iar în minutul 6 beneficiază de o primă lovitură de pedeapsă, ratată de Ciprian Căplescu. Două minute mai târziu, o neatenție în apărarea dinamovistă dă posibilitatea steliștilor să înscrie primul eseu și scorul devine 5-0.

Dinamoviștii se apără exact și închid jocul, ba mai mult, la o acțiune reușită primesc și transformă o lovitură de pedeapsă. Autorul transformării: Căplescu, jucător care, până la final, a mai ratat cinci asemenea lovituri. În minutul 38 Steaua mai reușește un eseu și scorul devine 12-3.

Read more... [Rugby – SuperLiga CEC Bank 2013, Etapa I]

Volei feminin. Dinamo Romprest s-a retras de pe teren la Cupa României

VFC__02Echipa feminină de volei Dinamo Romprest s-a retras de pe teren la finala Cupei României, în setul cinci al finalei disputate la Cheile Grădiștei cu Știința Bacău. Scorul în momentul respectiv era 2-2 la seturi și 12-9 pentru Bacău. Jucătoarele de la Dinamo Romprest au luat decizia de a ieși de pe teren ca protest vizavi de maniera de arbitraj.

Read more... [Volei feminin. Dinamo Romprest s-a retras de pe teren la Cupa României]

<< Start < Prev 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 Next > End >>

Page 623 of 824

Programul dinamoviștilor în săptămâna 27 mai - 2 iunie

FOTBAL. Superliga România, baraj menținere (retur) luni 27 mai, ora 19:00: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo 1948

HANDBAL. Liga Naționala (etapa 26), miercuri 29 mai, ora 17:30: Dinamo - CSM București. Sala Dinamo

FOTBAL. Liga 3, baraj promovare Liga 2 (turul 2), sâmbătă 1 iunie, ora 19:00: CS Afumați- CS Dinamo

RUGBY. Liga de Rugby Kaufland (etapa 6), vineri 31 mai, ora 17:00: Rapid - Dinamo. Stadion Olimpia